Su kesintileri hamamlara hücum ettirdi

Su kesintileri hamamlara hücum ettirdi.16352
  • Giriş : 12.08.2007 / 17:05:00

Ankara'da günlerdir devam eden su sıkıntısı nedeniyle vatandaşlar, banyo ihtiyaçlarını hamamlarda gideriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karacabey Hamamı Sorumlu Müdürü Erdal İnanır, talep patlaması karşısında hazırlıksız yakalandıklarını belirterek, "Müşteri sayısı yüzde 60 arttı." dedi.

Ankara'da yaklaşık 1 haftadır devam eden su kesintisi vatandaşları, banyo ihtiyacını hamamlarda karşılamaya itiyor. Vatandaşların hamama yoğun ilgisi kimi zaman hizmetlerin tıkanmasına neden oluyur. Talatpaşa Bulvarı'nda bulunan tarihi Karacabey Hamamı'nın sorumlu müdürü Erdal İnanır, su kesintisinden önce hafta içi müşteri sayısının 60 civarında olduğunu belirterek, şu an bu sayının 250'yi bulduğunu söyledi. Yoğun talep nedeniyle müşteri kabul edemediklerinden yakınan İnanır, duruma karşı hazırlıksız olduklarını ve gereken hizmeti karşılayamadıklarını kaydetti.

"1987 yılından bu yana hamamın sorumluluğu üzerimizde. Bu zamana kadar böyle bir talep patlamasıyla karşı karşıya kalmamıştık. Doğrusu hazırlıksız yakalandık." diyen İnanır, su kesintilerinin akabinde müşteri sayısının yüzde 60 oranında arttığını kaydetti. İnsanların kesintiler nedeniyle mağdur olduğuna dikkat çeken İnanır, "İnsanlar, 'Elimizi ve yüzümüzü yıkayacak su olsun kafi' diyor. Biz de bütün hamamlar gibi bu sürece hazırlıksız yakalandık." dedi.

Su talepleri konusunda ilgili kuruluşların kendilerine ilgi göstermediğinden yakınan İnanır, "Su istemek amacıyla ASKİ'ye telefon açıyoruz, yanıt alamıyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi, 'Biz sadece hastanelerle ilgileniyor, hastanelere su taşıyoruz.' diyerek bizi başından savmaya çalışıyor." diye konuştu. Tankerlerle su fiyatlarının birden arttığına işaret eden İnanır, su kesintilerinden evvel 60-70 YTL civarında olan fiyatların, şu an itibariyle 300-350 YTL'yi bulduğunu söyledi.

Diğer hamamların ücretlerini 19 YTL'ye çıkardığını belirten İnanır, "Ben, banyo ücreti olarak 12 YTL alıyorum, aldığım paranın büyük bir bölümünü suya veriyorum. Maksadım hamamı kapatmamak." şeklinde konuştu.

Onur Yüncüoğlu isimli bir vatandaş ise evlerinde 1 haftadır suyun akmadığından şikayet ederek, "Banyo ihtiyacımızı karşılamak için buraya geldik. Ne kadar sürer bu su kesintisi bilemiyoruz. Böyle devam ettiği müddetçe hamama geleceğiz ve ihtiyacımızı karşılayacağız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious