Su kuyusundan sağ çıkamadılar

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

KKTC’de su kuyusuna inen 1’i Türk 4 Pakistanlı hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu sabah saat 09.30 sularında meydana gelen olayda, Grove Inn, Jashan ve Rafter işletmelerinin de ortaklarından olan Nisar Ahmed (25), Nasir Mahmood (20), Umür Hayat (35) ve Mazar Hussein (27) Karakum'daki Court Yard Inn Restaurant'ın bahçesindeki 15 metrelik su kuyusuna girdi. Kişiler kuyudan sağ çıkamadı.

KKTC Sivil Savunma ekipleri olayın, su sıkıntısı nedeniyle arkadaşının bakmak için kuyuya indiğini ve çıkmadığını duyan bir diğerinin kuyu içerisindeki demir merdivenden inerek çıkamaması ve diğer ikisinin de aynı şekilde arkadaşlarına bakmak için kuyuya inmeleri sonucu yaşandığını bildirdi. Kesin ölüm sebeplerinin otopsiden sonra belirleneceğini ifade eden yetkililer kuyuda elektrik veya gaz olmasından şüpheleniyor.

Olayda yaşamlarını yitirenler kısa sürede olay yerine gelen Sivil Savunma Girne Bölge Müdürü, Sivil Savunma Arama Kurtarma Şube Müdürü ve Girne İtfaiyesi'nden 11 kişilik ekip tarafından cesetler kuyudan çıkarıldı. Kuyunun dar olması kurtarma işleminin uzamasına neden oldu bu yüzden kuyudaki suyun tahliyesi için olay yerine vidanjör de çağrıldı. Aralıksız sürdürülen kurtarma işlemi sonucunda cesetler öğle saatlerinde ancak yüzeye çıkarıldı.

Üzücü olay karşısında Kuzey Kıbrıs'ta yaşayan çok sayıda Pakistanlı kuyunun başına gelerek gözyaşı döktü. Ölen kişilerin yakınları Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Zekai Aksakallı, İtfaiye Müdürü Kaner Köksal, Sivil Savunma Teşkilat Başkan Yardımcısı Mustafa Sıtkı ile diğer yetkililer tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious