Su zammına sudan sebepler!

Su zammına sudan sebepler! .28525
  • Giriş : 10.07.2009 / 22:53:00

Topbaş, kaçınılmaz zammı işte böyle savundu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İSKİ'nin talep ettiği su zammı ile ilgili soruları yanıtlarken, fiyat artışı konusunda olumlu düşündüğünü açıkladı. Zamların yapılamsı gerektiğini ilginç gerekçelerle açıklayan Topbaş, "Şu açıdan bakılması gerekmekte; 'Biz mevcut halimizde kalalım, bazı bölgelerdeki kirlilikler devam etsin, dere ıslahlarında yeni yatırımlara girmeyelim, sel baskınları konusunda yeni yatırımlar yapmayalım' dersek, zam yapmayız. Belki de rakamları düşürmeyi düşünebiliriz." dedi.

'ÇOK PARA HARCADIK, MALİYETİ ÇIKARMALIYIZ'

'Şu anda İSKİ, denizleri temizlemek, şehri daha sağlıklı hale getirmek, gelecekteki su problemini gidermek adına yatırımlar yapıyor.' diyen Topbaş, "Gerçekten elektrik artışları, maliyet artışları, İstanbul'un su tedarikinde Melen'den getirdiği suları ciddi enerji sarfiyatı getirmesi nedeniyle maddi sıkıntıdan bahsetmekte ve yeni yatırımlar için kaynağa ihtiyaç olduğunu söylemekte. Tabii ki bunu Meclisimiz değerlendirecek. Yüzde 15'lik taleple müracaat olacağını basın toplantısında bahsetmiş. Meclis kararı bu değerlendirmeyi sonuçlandıracaktır" diyerek zam oranını da onayladıklarını belirtti.

Topbaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İSKİ, su problemi olmadığı için mevcut ile devam etmek istediğinde, zamma gerek yok. Ama biz bu şehrin bazı problemlerini çözme, atık suların denizi kirlettiği noktaları çözme adına bir adım atacaksak, böyle bir zam talebini de makul karşılamak, ama bunu tartışmak da gerektiğini düşünüyorum. İnanıyorum ki Meclisimiz değerlendirmeyi buna göre yapacaktır. Çok hassas bir dönemdeyiz. Bir ekonomik kriz var. Vatandaşın tabii ki geçim şartlarını biliyoruz. 2008 Kasım'daki zam talebini reddettik. Şimdiki talebi meclisimiz değerlendirecek. Şu anda İstanbul'un her noktasını denize girilir hale getirmek, İstanbul'un doğasını ve çevresini güzelleştirmek, çevre kirliliğinden kurtarmak istiyorsak, bir miktar daha İSKİ'nin zam yapması gerekiyor"

METROKENT PROJESİ

Topbaş'ın tanıttığ metrokent projesinde 1+1'den 5+1'e kadar farklı büyüklüklerde 1480 daire yer alıyor. Başakşehir 5.Etap'ta yer alan proje, metro bağlantılı olarak inşa edilecek. Metrokent projesi, basın toplantısının ardından satışa sunulacak. Metrekare fiyatı yaklaşık olarak 1.850 TL- 1.900 TL arasında değişen daireler 24 ay sonra teslim edilecek. İstanbullular, Başakşehir Metrokent konutlarına 1,05 kredi oranı ve 120 ay vadeye varan çeşitli ödeme seçenekleriyle sahip olabilecekler. Başakşehir Metrokent projesinde kapalı yüzme havuzu, özel rekreasyon alanları, alışveriş merkezi, çocuk oyun alanları, sosyal tesis, fitness center, masaj salonu, sauna, kapalı-açık otoparklar ve 24 saat özel güvenlik hizmetleri bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*