Sualtı savunma sistemi güçleniyor

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Türk savunma sanayinin güçlendirilmesine yönelik tedarik projelerine bir yenisi daha eklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Sualtı Taarruz Timlerinin harekatı için iki adeti opsionlu olmak üzere toplam 4 adet intikal botu alımı için ihale açtı.

SSM tarafından teklife çağrı dosyaları yayımlanan sualtı taarruz timleri intikal botları için ilgili firmalara çağrıda bulunuldu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için tedarik edilecek 2'si opsiyonlu 4 adet SAT botu ile ilgili teklife çağrı dosyaları en geç 13 Nisan 2007 tarihine kadar SSM'den temin edebilecek.

Programa göre, sualtı taarruz timi botları ihalesinde teklife çağrı dosyalarına verilecek cevaplar ise 24 Ağustos 2007 tarihinde alınacak. Firma teklifleri üzerinde yapılacak değerlendirmeler sonrasında ilk aşamada 2 adet daha sonra 2 adet daha sualtı taarruz timi intikal botu, uygun teklifler ve teslimat süreleri dikkate alınarak satın alınacak. Sualtı tedarik botlarının finansmanı Savunma Sanayii Fonu kaynaklarından karşılanacak.

-ÖZELLİKLERİ-

SSM tarafından tedariki planlanan botların tam boyu en fazla 28 metre olacak. Kalıp genişliği azami 6 metre, su çekimi ise en fazla 1,5 ton olarak planlanan botlar, 75 ton tam yük deplasmanına sahip olup maksimum yük limiti ise 3,5 ton düzeyinde olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious