Şuanda radyoaktif sızıntı olmadığı kesin!

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, Atatürk Havalimanı'nda çıkan yangının ardından radyoaktif sızıntı olduğu yönündeki iddiaları değerlendirerek,"Şuana kadar radyoaktif sızıntı olmadığı kesin.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Topbaş, yangının 1 milyar dolarlık zarara neden olduğunun söylendiğini bildirerek, "Yangının kısa sürede kontrol altına alnımasını bir teselli olarak görüyoruz. Yangın söndürme uçakları olmasaydı çok daha büyüyebilirdi." diye konuştu.

Topbaş, 'İstanbul'un Sualtı Yaşam Projesi'nin tanıtım toplantısının ardından gazetecilerin geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen yangınla ilgili sorularını cevapladı. Topbaş, İBB'nin yangında kendi üzerine düşen görevi yerine getirdiğini vurgulayarak, özellikle yangın söndürme uçaklarıyla çok büyük bir başarıya imza attıklarını ifade etti. Topbaş, yangının çok ciddi bir maddi kayıba sebep olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu: "1 milyar dolar kayıptan bahsediliyor. O değerlendirmeleri daha sonra göreceğiz. Şuanda o bölgedeki güvenlik kameraları inceleniyor. İBB olarak bize düşen İstanbul'un bu tehditten kurtarılmasıydı. Ciddi bir maddi zarar mutlaka var. Ancak biz yangının kısa sürede söndürülmüş olmasını bir teselli olarak görüyoruz."

Kadir Topbaş, yangının radyoaktif sızıntıya neden olup olmadığının sorulması üzerine, şuanda kesinlikle sızıntı olmadığının belirlendiğini söyledi. Topbaş, ilgili kurumların detayları açıklayacağını belirterek, itfaiye birimlerinin de yangınla ilgili bir rapor hazırladığını ancak kendilerine henüz takdim edilmediğini aktardı. Topbaş, yangının riskli bir bölgede çıktığını ve daha büyük hasarlara yol açabileceğini anlatarak, özellikle yangın söndürme uçakları olmasaydı, yangının daha da büyüyebileceğini ve söndürme işleminin ertesi güne sarkabileceğini kaydetti. Topbaş, "Başarılı bir çalışma yapıldı. Çok şükür." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious