Subaru'dan cesur ve iddialı değişim

Subaru'dan cesur ve iddialı değişim .13340
  • Giriş : 25.07.2007 / 18:37:00

Subaru, “efsane” modeli Impreza'yı tamamen yenileyerek Eylül ayından itibaren Türk tüketicilerinin beğenisine sunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güvenlik, performans ve dayanıklılığın simgesi Subaru Impreza'nın yeni modeli hatchback karoseri ile piyasaya sunulacak.

Son yıllarda Türkiye'de arka arkaya gerçekleştirdiği iddialı atılımlarla adından söz ettiren Subaru, şimdi de yıllardır güvenlik, performans ve dayanıklılık tutkunlarının “efsane”si Impreza modelini baştan aşağı yeniliyor.

Yeni Impreza, tamamen yenilenen dış tasarımının haricinde, en iddialı ve cesur değişimini hatchback segmentine geçerek sergiliyor. Yıllarca gerek yollarda, gerek ralli parkurlarında sedan karoseri ve agresif görüntüsü ile adını duyuran Impreza, bu yeni model ile birlikte sadece performans tutkunlarını değil, otomobil kullanmaktan zevk alan, güvenliği ön planda tutan tüm tüketicileri hedefliyor.

Eylül ayının başında otomobil severlerin beğenisine sunulacak olan yeni Impreza'da da, bir Subaru geleneği olan Sürekli Simetrik Dört Çeker Sistemi (S-AWD) ve yatay yerleşimli Boxer motor standard olacak… İlk etapta 1,5 lt, 2.0 lt ve 2.5 lt WRX modelleri ile piyasada yer alacak olan Impreza modellerinin tamamı benzinli olacak.

Yenilenen Impreza ile Subaru markasının çok daha iddialı bir konuma geleceğinin altını çizen Subaru Marka Direktörü Çınar Noyan verdiği demeçte: “Tüketici beklenti ve beğenilerindeki değişime paralel olarak Subaru da kendi modellerinde radikal değişimlere gidiyor.

Bunun en önemli kanıtı Impreza modelindeki yenilik. Impreza, bundan sonra C Premium segmentinde kalitesi, farklılığı ve şık tasarımıyla çok ilgi çekecek. Bizim en büyük iddiamız C Premium segment araçların artık çok daha uygun fiyatlarla tüketicilere ulaştırılabilir olacağını göstermektir” diye belirtti.

Subaru markası ile bütünleşen Symmetrical AWD teknolojisi ve yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor, Yeni Impreza'da da güvenlik ve performansın maksimum seviyede yaşanmasını sağlıyor. Bununla birlikte yeni model, eskisine kıyasla tamamen değişen iç ve dış tasarımı ile, yeni dünya otomobil standartları ile buluşuyor. Atak ve sportif dış tasarımı, ışık ve gölgeyi uyumla yansıtan panel kıvrımları, çekici ve özgün dizaynı ile Yeni Impreza yaşam tarzıyla fark yaratanlara hitap ediyor. Yeni model, geliştirilmiş iç tasarımı ile standart üstü düzeyde konfor ve modern bir sürüş keyfi vaat ediyor. Impreza'nın genişleyen iç hacmi, son derece lüks kabin özellikleri ve çağdaş tasarım konsepti ayrıcalıklı olmanın keyfini hissettiriyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious