Şubat 2014 öğretmen atamaları ne zaman? - 2014 Şubat öğretmen atama kontenjanları - öğretmen atama başvuru

Şubat 2014 öğretmen atamaları ne zaman? - 2014 Şubat öğretmen atama kontenjanları - öğretmen atama başvuru.16111
05.01.2014 / 10:39:59

Öğretmen atamaları için bekleyiş devam ederken ilk atamaların Şubatta yapılacağı belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın (SETA) düzenlediği ‘Millî Eğitimde Neler Oluyor?’ konulu panele katıldı. SETA Direktöre Bekir Gür’ün sunumuyla başlayan panelde Avcı, sosyal medyadan ve salondan gelen sorulara cevap verdi. Bakanlık olarak şubat ayında 10 bin öğretmen ataması planlamaları olmadığını belirten Avcı, "Şubat ayındaki 10 bin atama açıklaması için Başbakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz şubatta atama yapamayacağımızı, kadro alamayacağımız düşünüyorduk. Sayın Başbakan ocak ayı itibariyle emekli olacak öğretmenlerin yerinin hemen doldurulması talimatı verince bu bizi çok rahatlattı. Ağustos ayında yapılacak planlamamızda vardı. Alınacak kadroların branş ve bölgesel dağılım konusunda bundan önce uyguladığımız yöntemi uygulayacağız. En çok ihtiyaç duyulan alanlar belirlenecek. Bir de en acil ihtiyaç kriterimiz var. 8. sınıflarda merkezi sorularla yapılan yazılı sınavlar var. İstiyoruz ki bütün çocuklar, Türkiye’nin her yerinde 8. sınıf okuyanlar bu yazılılara eşit şartlarda hazırlanabilsinler, o derslerle ilgili öğretmen açıkları minimize edilsin. Bundan önceki atamada bunu yaptık. 6 derse 8. sınıf dersleri boş geçmeyecek şekilde ağırlık verdik. Atama kontenjanını ona göre verdik." diye konuştu.

Bu arada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin dönüşümü ile ilgili yürütülen proje kapsamında yaptıkları, dershanelerin envanterinin çıkarılması çalışmasının 3-5 gün içerisinde tamamlanacağını açıkladı.

Aralık ayı içerisinde dershane sektör temsilcileri ile görüşmeleri olduğunu belirten Avcı, “Halen de görüşmelerimiz devam ediyor. Envanter çalışmamızı da başlattık. Tüm il ve ilçelerde mevcut dershanelerin fiziki ve beşeri altyapıları ile ilgili değerlendirme çalışmamız sürüyor. Zannediyorum 3-5 gün içerisinde tamamlanmış olacak.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödül Töreni’ Başkent Öğretmenevi’nde yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve birçok davetli katıldı.

Dershane çalışması

Bakan Avcı, programın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, “Dershanelerle ilgili yürütülen çalışma ne durumda, envanter çalışması bitti mi?” şeklindeki sorusuna Avcı, “Aralık ayı içerisinde dershane sektör temsilcileri ile görüşmelerimiz oldu, halen de devam ediyor. Envanter çalışmamızı da başlattık. Tüm il ve ilçelerde mevcut dershanelerin fiziki ve beşeri altyapıları ile ilgili değerlendirme çalışmamız sürüyor. Zannediyorum 3-5 gün içerisinde tamamlanmış olacak.” diye cevap verdi.

Yeni yıl tebriği

Yenilikçilik ödülleri yarışmasına katılan ve proje geliştiren tüm öğretmen ve katılımcılara teşekkür eden Avcı, “Gerçekten çok güzel projeler geliştirildi. Buradan merhum milli eğitim bakanlarımızdan Tevfik İleri’nin kabrine gidiyoruz. Bugün 31 Aralık Tevfik İleri’nin vefatının yıl dönümü. Onu anmak için biraz gecikerek de olsa kabristana gidiyoruz. Daha sonra yine burada merhum Tevfik İleri’yi anmak için bir anma programımız olacak. Tevfik İleri, milli eğitimimize damgasına vurmuş seçkin bir siyasetçiydi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu. Avcı, tüm öğretmen, öğrenci, veli ve tüm milli eğitim camiasının yeni yılını tebrik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*