Şubat ataması 2014 - Öğretmen ataması 2014 - Öğretmen atamaları taban puanları 2014 ve Şubat tatili ne zaman 2014?

Şubat ataması 2014 - Öğretmen ataması 2014 - Öğretmen atamaları taban puanları 2014 ve Şubat tatili ne zaman 2014?.13934
12.01.2014 / 08:53:56

Şubatta öğretmen atamaları yapılacak. Öğretmenler için taban puanlar belli mi? İşte atama detayları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Türkiye'nin haber siteleri arasında yükselen yıldızı Haberaktuel.com Şubat ataması ile ilgili detayları sunuyor...
 
Milliyet Yazarı Abbas Güçlü, "Bu sese neden kulak vermek zorundayız?" başlıklı yazısında Şubat ayında 40 bin ataması yapılması gerektiğini vurguladı.
 
"Yeni yıl için hepimiz dileklerde, temennilerde bulunduk. Umarız hemen herkesin bu dilek ve temennileri, yeni yılda karşılık bulur...
Yıllardır hem de çok uzun yıllar atama bekleyen öğretmenler, bu yıl için toplu dilekte bulundular ve seslerini, sadece ülkeyi yönetenler değil, herkes duysun istediler.
Aslında onların kendileri için bulundukları bu dilekler, kendilerinden çok, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için! İşte bu yüzden, aşağıdaki dileklerin gerçekleşmesi adına herkesin kendi ölçüsünde çaba göstermesinde yarar var. Ve eminiz ki, başta iktidar ve siyasi partiler, sendikalar, sivil toplum örgütleri ve veliler olmak üzere herkes üzerine düşeni yapacaktır...
Önceki Bakan çok katıydı. Şubat atamasını ağzına bile almıyordu. Ama işte demek ki yapılabiliyormuş. 10 binden fazlası da pekala gerçekleşebilir. İşte kimi atanma ihtimali belirdiği için mutlu, kimi sırasının yetip yetmeyeceğini kara kara düşündüğünden buruk, kimisi ise sıralaması çok gerilerde olduğu için üzgün yüz binlerce atama bekleyen öğretmenimizin 2014 dilekleri:
 
Ne istiyorlar
-  Şubatta 40 bin öğretmen arkadaşımızın öğrencilerine kavuşarak mutlu olmasını diliyoruz.
-  Şubatta 40 bin ailenin çocuğunun öğretmen olma hayalini gerçekleştirdiğini görmesini diliyoruz.
-  TEOG sisteminin başarıyla hayata geçirilebilmesi için yeterli ve adaletli atama yapılmasını diliyoruz.
-  Boş geçen derslerin bir an önce işinin ehli öğretmenlerce doldurulmasını diliyoruz.
-  Şubatta 40 bin atamayla Resmi rakamlara göre 127 bin olan öğretmen açığının kademeli olarak kapatılmasını diliyoruz.
-  Tüm Türkiye’de özellikle doğu ve güneydoğuda çocuklarımızın eşit şartlarda eğitimli öğretmenler tarafından yetiştirilmesini diliyoruz.
-  Toplamda 40 bin atamanın branş ayrımı olmaksızın  adaletli bir kontenjan dağılımı gerçekleştirilmesini diliyoruz.
-  Ücretli öğretmenler yerine kadrolu öğretmenlerle eğitimde sürekliliğin sağlanmasını diliyoruz.
-  KPSS sürecinde yaşadığı bunalımlar, maddi sıkıntılar nedeniyle artık öğretmen arkadaşımızın intihar etmemesini diliyoruz.
-  En verimli çağında öğrencileriyle olması gereken 40 bin öğretmenin bir an önce öğrencileriyle buluşturulmasını diliyoruz.
-  Branş ayrımı olmaksızın her sene artan mezun sayısıyla yığılmanın yapılacak 40 bin atamayla eritilebilmesini diliyoruz.
-  Gelecek kaygısı nedeniyle evlenemeyen çocuk sahibi olamayan kısaca aile kuramayan 40 bin öğretmenin geleceğinin garanti altına alınmasını diliyoruz.
-  Senelerce atama beklediği için ailesine maddi olarak yük olduğunu düşünen 40 bin öğretmen arkadaşımızın bu duygudan bir an önce kurtulmasını diliyoruz.
-  Öğretmen babaların aile reisi olarak çocuğunu ya da çocuklarını daha rahat büyütebilmesini diliyoruz.
-  40 bin öğretmen arkadaşımızın hiçbir ülkede uygulanmazken Türkiye’de uygulanan yarı maaş alarak ücretli öğretmenlik sıfatı altında kadrolu öğretmen ile aynı işi yapmaktan kurtulmasını diliyoruz.
-  Ücretli öğretmen olarak çalıştığı okulda gelecek kaygısı nedeniyle öğrencilerine yararlı olamayan tüm öğretmenlerin huzura kavuşmasını diliyoruz.
-  Öğrencilerine kavuşma yolculuğunda hayallerini yitirerek ruhsal bunalıma giren intiharı bir çözüm yolu gibi görmek zorunda bırakılan Allah’ın rahmetine kavuşan tüm öğretmen arkadaşlarımızın ruhlarının huzura kavuşmasını diliyoruz.
-  Öğrencilerimizin işinin ehli olmayan tarla bitkileri-iktisat-işletme mezunu insanlarca ücretli öğretmen uygulaması adı altında eğitim görmesinden duyduğumuz vicdan azabının kadrolu öğretmen ataması yapılarak giderilmesini diliyoruz.
-  40 bin öğretmen arkadaşımızın 24 Kasım öğretmenler gününü öğrencileriyle kutlama sevincini yaşamasını diliyoruz.
-  Şubatta 10 bin öğretmen ataması yapılmasının yetersizliğini tekrar dile getirerek şubatta 40 bin öğretmen ataması talebimizi yineliyoruz.
-  2014 yılının tüm ülkemize mutlu, huzurlu, sağlık dolu  günler getirmesini dileyerek 40 bin öğretmen ataması müjdesinin de bir an önce duyurulmasıyla tüm ataması yapılmayan öğretmenlere yeni yıl hediyesi olarak verilmesini temenni ediyoruz...
Özetin özeti: Ne olur onların sesine kulak verin! Çünkü öğretmenleri huzurlu olmayan bir ülkenin mutlu ve başarılı olması mümkün değil."
Öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eşdurumu özrü ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliği başvuruları02-08 Ocak 2014 tarihleri arasında alınacak, başvuruda bulunan öğretmenlerin eğitim kurumutercihleri ise 13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında alınarak yer değiştirme işlemleri 20-21 Ocak 2014tarihleri arasında yapılacaktır.

2014 YARIYIL TATİLİ ÖĞRETMENLERİN İL İÇİ VE İLLER ARASI ÖZÜR DURUMUNA BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumuözrü ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı yer değişiklikleri 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde belirtilen tarihler arasında yapılacaktır.

1. Alanlar itibarıyla atama yapılacak norm kadro açığı bulunan bütün okullar, Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yerdeğiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır.

2. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü; hizmet süresinin hesabında ise 31Ocak 2014 tarihi esas alınacaktır.

3. Başvuru yapacak öğretmenlerde, sağlık durumu özrüne bağlı yer değiştirmeler hariç, Devlet memurluğu ve öğretmenliğin her ikisinde de adaylıklarının kaldırılmış veya 31 Ocak 2014 tarihi itibarıyla kaldırılabilecekdurumda olması şartı birlikte aranacaktır.


 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*