Subay üniformalı PKK'lı!

Subay üniformalı PKK'lı! .11584
  • Giriş : 10.10.2007 / 10:47:00

Bir gazi, Baykal’a Belen’de yaralanmasına neden olan olayı anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, GATA’da tedavileri süren, ayağı kopmuş, mayın patlaması nedeniyle eli yüzü yanmış 26 gazi ile tek tek konuştu. Gazilere memleketlerini, yaşlarını, evli olup olmadıklarını soran Baykal, 5 aylık evli bir gazi ile başında eşini bekleyen genç eşini görünce daha da duygulandı. Baykal, gazi ve yakınlarına moral verdi.

Burun buruna geldim

Baykal’ı en çok şaşırtan olay ise, Hatay Belen’de yaralanan erin anlattıkları oldu. Baykal, “Nasıl yaralandın?” diye sorduğu erden şu yanıtı aldı: “Hatay Belen’de Türk subayı üniforması giymiş, yüzbaşı rütbesinde elinde Amerikan silahı bulunan birisiyle burun buruna geldim. Bana ’Ben Türk subayıyım, yüzbaşıyım. Görmüyor musun?’diye çıkıştı. Şivesinden ve elindeki Amerikan silahından bizim komutanlardan olmadığını, PKK’lı olduğunu anladım. Çünkü elindeki silahtan bizde sadece Özel Harpcilerde var. Birden silahını almak istedim, o da benimkini. Ben onu yaraladım ama, o da beni.”

Baykal’ın “Öldürdün mü?” sorusu üzerine ise gazi, “Bilmiyorum. Ama olay sonrasında PKK telsizlerinden ’ağır yaralımız var, yardım istiyoruz’anonsları duyulmuş” yanıtını verdi.

Baykal, gaziyi dinledikten sonra, “O adamlar taa oralara kadar gelmişler mi?” diyerek şaşkınlığını dile getirdi ve bütün gazilere “Eğer bu vatanda birlik içinde, beraberce güvenlik içinde yaşıyorsak sizin sayenizde. Size çok şey borçluyuz. Hizmetleriniz unutulmaz” diye seslendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious