Subaylardan şantaj görüntüleri çıktı

Subaylardan şantaj görüntüleri çıktı.21777
  • Giriş : 10.01.2009 / 11:00:00

Üçü albay, biri binbaşı, ikisi üsteğmen olan muvazzaf subayların şantaj görüntüleri ve fişleme listesi çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon Operasyonu'nda gözaltına alınan albay Cengiz Köylü, albay Mustafa Koç, albay Hasan Hanoğlu, binbaşı Erbay Çolakoğlu, üsteğmen Taylan Özgür Kırmızı ve üsteğmen Muhammet Sarıkaya dün saat 16.30 sıralarında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Biri albay, diğeri binbaşı iki subay serbest bırakılırken, 4 subay tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

ŞANTAJ GÖRÜNTÜLERİ

Hâkim, savcılar ve personelin kullandığı kapıdan 2 sivil minibüsle getirilen subaylara sivil giyimli askeri personel eşlik etti. Subayların el konulan bilgisayarlarında şantaj içerikli görüntü ve belgelerle fişleme amaçlı listelerin ele geçirildiği ileri sürüldü. Öte yandan soruşturma kapsamında Ankara'da gözaltına alınan emekli albay Mustafa Levent Göktaş da dün öğleden sonra İstanbul'a getirildi. Göktaş'ın avukatları müvekkilleri ile görüştükten sonra basın mensuplarına bir yazılı açıklama dağıttı.

EK GÖZALTI SÜRESİ

Açıklamada Göktaş'ın yıllarca Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görev yapan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 3 adet üstün cesaret ve feragat madalyası alan bir subay olduğu anlatıldı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde tutulan Göktaş için savcılıktan 2 gün ek gözaltı süresi verildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*