Şubeye daldı, diğer bankalara meydan okudu

Şubeye daldı, diğer bankalara meydan okudu.14153
  • Giriş : 03.03.2017 / 16:41:00

İşsiz genç Cem Mustafa Demir, bankalara karşı savaş açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlginç olay Antalya'da yaşandı. 28 yaşındaki işsiz genç Cem Mustafa Demir, otomobiliyle banka şubesine daldı. Demir, parasal sisteme tek başına bir direniş gerçekleştirdiğini söyledi ve diğer bankalara gözdağı verdi.

Olay, Muratpaşa İlçesi Şarampol Mahallesi İstiklal Kavşağı üzerinde bulunan özel bir bankanın şubesinde bugün saat 04.00'te meydana geldi. Demir'in yönetimindeki 06 HL 592 plakalı otomobilin banka şubesinden içeri girdiğini gören bir kişi, kaza olduğu düşüncesiyle durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, otomobilin bankanın giriş kapı ve camlarını kırdığını ancak sürücüsünün ortada olmadığını gördü.

Gürültü sesi üzerine üst kata çıkan polis, bilgisayarlar başta olmak üzere tüm ofis malzemelerini yerlere saçan Cem Mustafa Demir'i elinde bir deste kağıdı tutuşturup sistem odasını yakmaya çalışırken buldu. Gözaltına alınan Demir, kelepçelenip ekip aracına götürüldü. Demir, içtiği bir biranın kutusunu da bankanın içerisinde bıraktı. Alkol muayenesinden geçirilen Demir, 0.44 promil alkollü çıktı.

Neden böyle bir eylemde bulunduğu sorulan Demir şunları anlattı: "Parasal sisteme tek başına bir direniştir bu. Herkesin borcu yok mu bankaya? Bankaya girmeye çalıştım, yeni bankalarda buluşmak üzere. Banka olur ya da parayla dönen her şey olur. Parasal sisteme karşıyım. Yürümüyor çünkü. Parasal sistem, insanlar üzerinde kötü sonuçlar doğuruyor. Buna dikkati çekmek için devam edeceğim."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*