'Suç makinası çocuk' uslanmıyor

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

İzmir'de, poliste 32 tane suç kaydı bulunan 16 yaşındaki M.A., serbest kalışının ardından 24 saat geçmeden yeni bir hırsızlık yaparken suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

M.A., en son Konak ilçesi Anafartalar semtinde park halinde bulunan bir otomobilin camını kırarak içindeki cep telefonu şarj aletini çalarken suçüstü yakalanmıştı. Adı 32. defa hırsızlık olayına karışan ve medyada adı "suç makinası" olarak çıkan M.A., emniyetteki işlemlerinin ardından dün sevkedildiği adliyede yine serbest bırakılmıştı.

M.A., serbest bırakılmasının üzerinden 24 saat geçmeden yeni bir hırsızlık olayına daha karıştı. Agora semtinde devriye gezen polis ekipleri, defalarca gözaltına aldıkları için tanıdıkları M.A.'nın elindeki poşetten şüphelendi. Yapılan incelemede M.A.'nın elindeki poşetin içinden 3 adet çalıntı oto teybi bulundu. Gözaltına alınarak Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirilen M.A.'nın işlemlerinin ardından yeniden adliyeye sevk edileceği belirtildi. M.A. hakkında 2004 yılında 8, 2005 yılında 8 ve 2006 yılında da bu olayla birlikte 17 ayrı suç kaydı bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious