Suçlanan milletvekilinden ilginç protesto

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Oğlunu dövdükleri iddiasıyla 4 polisi açığa aldırmakla suçlanan AK Parti Edirne Milletvekili Ali Ayağ, sözkonusu 4 polis memuru hakkında açılan soruşturma sonuçlanana kadar TBMM İçişleri Komisyonu toplantılarına katılmayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Petrol Piyasası Kanun Tasarısı'nı görüşmek üzere toplanan İçişleri Komisyonu'nda ilginç bir protesto yaşandı. Toplantının başında söz alan Ali Ayağ, oğlu Mehmet Ayağ'ın İstanbul Şile'de arkadaşının arabasını park ettiği yerde polisle arasında geçen olay hakkında bilgi verdi. Sözkonusu olayla ilgili basında yer alan, ''Vekil oğlunu karakola götüren 4 polis açığa alındığı'' haberini hatırlatan Ayağ, oğlunun polisler tarafından linç edercesine dövüldüğünü söyledi.

AK Parti Edirne Milletvekili Ali Ayağ, oğlunun dövülmesiyle ilgili olayı şöyle anlattı: ''Oğlum bir arkadaşıyla birlikte Şile'de bir yerde yemek yemeğe gidiyor ve arabalarını, yolun kenarına park edilmiş arabaların arkasına park ediyor. Lokantaya geçip oturuyorlar. Oğlum bu sırada bir polisin, park eden arabaların sileceklerini kaldırdığını görüyor. Dışarıya çıkıp polisin yanına

gidiyor ve 10-15 dakika sonra çıkacaklarını söyleyerek polisten izin istiyor. Polis de park edemeyeceklerini söylüyor. Olay büyüyor ve gelen polislerle birlikte oğlumu linç edercesine, yere yatırarak dövüyorlar. Kollarına basarak onu kelepçeliyorlar ve zorla ekip arabasına bindiriyorlar. Polisler arabanın içinde de dövmeye devam edince, oğlum milletvekili çocuğu

olduğunu söylüyor."

Oğlunun bu şekilde dövülmesine çok üzüldüğünü ancak bundan ziyade basında '4 polise vekil sürgünü' şeklinde çıkan haberlere üzüldüğünü anlatan Ali Ayağ, medya karşısında bir siyasetçi olarak korumasız olduğunu ve siyasi bir linçle karşı karşıya olduğunu ifade etti. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sözkonusu 4 polis hakkında soruşturma başlattığını ancak sürgün edildiklerine ilişkin haberlerin gerçek olmadığını dile getiren Ali Ayağ, "Hiçbir milletvekilinin, kendisi ve ailesi için vekillik sıfatını kullanabileceğini düşünmüyorum. Bu ülkeye siyasetçi de polis de lazım; her ikisinin de korunması lazım'' dedi.

Ali Ayağ, bu olayın yaşanmasından sonra İçişleri Komisyonu üyeliğinden istifa etmeyi düşündüğünü, parti yönetimi ve komisyon başkanının isteği üzerine bundan vazgeçtiğini belirterek, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bu konudaki soruşturması sonuçlanana kadar komisyon çalışmalarına katılmayacağını söyledi. Ali Ayağ, konuşmasını tamamladıktan sonra komisyon salonundan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious