Suçsuzum hakim bey!

Suçsuzum hakim bey! .11143
  • Giriş : 24.09.2007 / 23:30:00
  • Güncelleme : 24.09.2007 / 23:38:18

Hakkında tutuklama emri çıkarılan Salkım mahkemede

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Boşandığı İlker İnanoğlu'nun eski sevgilisi manken Güzide Duran'a hakaret ettiği iddiasıyla görülen duruşmalara katılmadığı gerekçesiyle hakkında yakalama emri çıkartılan şarkıcı Yeşim Salkım, ifade vermek üzere avukatıyla birlikte İstanbul Adliyesi'ne geldi.

HAKARET ETMEDİM

İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen ara celsede mahkeme heyetine ifade veren Salkım, üzerine atılan müspet suçlamaları kabul etmediğini belirtti. Bir zamanlar müşteki konumunda olan Güzide Duran'la arkadaşlık yapan İlker İnanoğlu'yla evli olduğunu dile getiren Salkım, "Bu evliliğimizden sonra müşteki, evliliğimiz hakkında ileri geri konuştu. Ben bu konuşmalara direk cevap vermedim. Deniz Akkaya'yla yaptığı bir konuşmada "Bu kadında ne buldu da onunla evlendi?" buna benzer birtakım sözler sarffetti. Ben direk kendi ismini anarak kendisine yönelik bir söz söylemedim. Sadece bu sözünden sonra 'devede de boy var ancak, önünde eşek çekiyor' dedim. Ancak bunu da söylerken onun ismini zikretmedim. Ayrıca ben onun bu sözlerini benim evliliğime ve şahsıma yapılmış bir hakaret olarak algıladım. Buna rağmen direkt kendisini hedef olacak bir söz söylemedim. Başka da herhangi bir şey kabul etmiyorum. Sadece boydan posttan söz edince o şekilde beyanda bulundum" dedi.

SUÇSUZUM

Duran için, "Kadın dediğin namuslu olmalı" sözlerini söyleyip söylemediğinin sorulması üzerine Salkım, mahkeme heyetine, "Ben o şekilde herhangi bir açıklama yapmadım. Bazı değişik yerlerde verilen demeçler farklı oluyor. Basın bunları birbirine alıntı ve bağlantılar yaparak, başka yorumlara neden olabilecek şekilde yazabiliyor. Direkt olarak müşteki İlker İnanoğlu ile birlikte olduğu sırada, Moris Kohen ile kendisini aldatmış olduğunu bana söylemişti. Ben de onu söyledim. Ben suçsuzum, bu nedenle beraatıma karar verilmesini talep ediyorum" diye konuştu. Sanık avukatları sanığın savunmasına katıldıklarını belirterek, Salkım hakkında çıkartılan yakalama emrinin geri alınmasını talep etti. Mahkeme, Salkım'ın verdiği ifadenin ardından hakkında çıkartılan yakalama emrinin kaldırılmasına ve duruşmanın ertelenmesine karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious