Suikast ihbarı yapan kişi yakalandı

Suikast ihbarı yapan kişi yakalandı.11914
  • Giriş : 08.06.2008 / 23:21:00

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'ya suikast yapılacağı ihbarı, polisi alarma geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün internet sayfasına "Suikast... Saat 17.00'de Yargıtay Başsavcısı'nı 34 U..701... plakalı araçla gelen şahıslar vuracak." yazılı e-mail bırakılması üzerine polis, güvenlik tedbirlerini üst seviyeye çıkardı.

Yapılan araştırmada, suikast ihbarının '125neco.com internet adresinden yapıldığı belirlendi. e-postanın gönderildiği bilgisayarın IP numarasını tespit eden polis, Kırıkkale'de yaşayan N.Ş.'ye ulaştı. Gözaltına alınan N.Ş. emniyetteki sorgusunda, bir süre önce İstanbul'a gittiğini, bir oto kiralama şirketinden ihbarda plakasını bildirdiği belirtilen aracı kiraladığını' anlattı.

Zaman Gazatesi'ndeki haberde, aracı kiralama sözleşmesinin bitiş tarihinden sonra götürdüğü için şirketin kendisine fazla para ödettirdiğini öne süren N.Ş'nin, 'suikast ihbarını bu nedenle yaptığını ve şirketi sıkıntıya sokmayı amaçladığını' iddia etti.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adli Tıp Kurumu'na sevk edilen N.Ş'nin 'akli dengesinin yerinde olmadığı' rapor edildi. N.Ş, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan serbest bırakıldı. Öğretmen olduğu ve pasif görevde tutulduğu belirtilen N.Ş'nin 2006 yılında da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili asılsız bir ihbarda bulunduğu da belirlendi.

İşçi Partisi Genel Merkezi'ndeki bir CD'de Yargıtay binasına giriş ve güvenli kaçış yollarını belirten ayrıntılı bir kroki ele geçirilmesinin ardından Yalçınkaya'nın koruma sayısı artırılmıştı. Yalçınkaya'nın, bir süredir güvenlik gerekçesiyle kameralardan uzak durduğu öne sürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious