Şükrü Saracoğlu teftişte

  • Giriş : 24.09.2008 / 11:16:00

UEFA, 2009 finali için ilk teftiş toplantısını Şükrü Saracoğlu Stadı'nda gerçekleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu sezon sonunda UEFA Kupası finaline ev sahipliği yapacak olan Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı, UEFA'dan gelen heyet tarafından denetlenmeye başlandı.

Şükrü Saraçaoğlu Stadı'nda yapılan bu sabahki toplantıya, UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçeli yetkililer katıldı.

İlk yarım saati basına açık olan toplantı, İstanbul'da yapılan 2005 Şampiyonlar Ligi finalinin barkovizyon gösterimi ile başladı.

Daha sonra ise proje Sorumlusu Orhan Gorbon toplantı ve denetlemeyle ilgili açıklamalar yaptı.

Türk sporunun bu tür organizasyonlar konusunda son dönemlerde bir hamle içinde olduğunu belirten Gorbon, "Türk sporu son dönemde futbolda büyük bir hamle içinde. Bunlardan biride UEFA Kupası finali. 2005 yılında Şampiyonlar Ligi finaliyle başarılı bir organizasyon yaptık. 4 yıl aradan sonra da UEFA finali yapacağız. Şampiyonlar Ligi finaline göre daha küçük bir organizasyon fakat, sonuçta UEFA'nın 2. büyük finali. Ayrıca 2009'da önemli bir organizasyon olmadığı için, finalin önemi daha da artıyor. Bu organizasyona başarılı başladık ve iyi sonuçlandırmak istiyoruz" dedi.

Cuma akşamı dönecek olan UEFA yetkilileri, İstanbul'da şehir turu yaparak, seyircilerin muhtemel toplanma alanlarını görecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*