Şükür: İki maçı kazanırsak şampiyonuz

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Liderle arasında 7 puan fark bulunan G.Saray'ın kaptanı Hakan Şükür, Anadolu takımlarıyla oynanacak maçların şampiyonu belirleyeceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şükür, "Önümüzdeki iki deplasman maçını kayıpsız atlatırsak şampiyon oluruz" dedi.

Fenerbahçe maçına en kötü ihtimalle üç puan geride girmek zorunda olduklarını kaydeden Hakan Şükür, Konyaspor ve Ankaragücü maçlarını kayıpsız atlatmaları halinde şampiyon olabileceklerini ifade etti.

Beşiktaş'a yenilmelerinin kendilerini çok üzdüğünü belirten Hakan Şükür, ”Her şeyde bir hayır vardır. Anadolu'da alınacak galibiyetler önemli. Bunu arkadaşlarıma sık sık söylüyorum” şeklinde konuştu.

Hakan Şükür, taraftarların gönül verdikleri takımın hep başarılı olmasını istediğini ve bunda haklı olduklarını dile getirirken, “Ama bu her zaman olmayabiliyor. İyi mücadele etme konusunda birbirimize söz verdik. Taraftarımız bundan emin olsun” dedi.

KONUŞMASINI ANLATTI

Trabzonspor maçı öncesindeki kötü gidiş sürecinde sakatlığı ve annesinin geçirmiş olduğu rahatsızlık nedeniyle takımla beraber olamadığını belirten Hakan Şükür, bu karşılaşma öncesinde takım arkadaşlarına yönelik yaptığı konuşmayı şöyle anlattı:
"Soyunma odasında herkeste bir güven kaybı vardı. Arkadaşlara, geçen senenin şampiyonu olduğumuzu hatırlattım. Bir acil durum toplantısı değildi. Futbolda böyle şeyler olabildiğini, 11 maçımızın olduğunu, henüz hiç bir şeyin kaybedilmediğini hatırlattım. Bu maçta alacağımız puanların bizi şampiyon yapabileceğini söyledim. Son zamanlarda seyirci baskısı da artmıştı. Kulaklarımızı kapatıp birbirimize yardım etmemiz ve hırslı olmamız gerektiğini belirttim. Antrenmanlardaki performansımız ve profesyonelliğimizle bu maçı kazandık."

Galatasaray'ın farklı ve sorunları kendi içinde çözebilen bir yer olduğunu arkadaşlarına hatırlattığını belirten golcü oyuncu, “Galatasaray, güzelliklerin çoğunlukta olduğu bir yerdir. Anlatılanlar uygulamaya da geçince, güzel bir galibiyet aldık” ifadesini kullandı.

Hakan Şükür, sözlerine şöyle devam etti:
“Bence Avrupa'da ve Türkiye'de bizim gibi kenetlenen takım yok. Yaşananlar sadece şanssızlık. Bunları aşacak güçteyiz. Kalbimizle, duygularımızla oynadık ve oynuyoruz. Taraftarımız da Trabzonspor maçında çok iyiydi.”

"ANNEM KEMOTERAPİ GÖRÜYOR"

Hakan, annesinin rahatsızlığıyla ilgili olarak da “Annemin durumu çok şükür şu anda iyi. Kemoterapi görüyor. İnşallah olumlu bir sonuç alırız. Bu dönem içinde hastanede birçok hasta gördüm. Hepsine acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Hakan Şükür, Trabzonspor'a karşı iğneyle sahaya çıkması konusunda ise ”Bahsettiğim konuşma, maçtan 2-3 gün önceydi. Sonrasında sakatlandım. Oynamayıp kaçıyormuş gibi bir hava oluşmasını istemedim. Doktordan iğne yapmasını istedim. Şu an hafif ağrılarım var ama maçı kazanmak güzel” dedi.

Hakan Şükür, ligde rekor kırmanın eşiğinde olmasının kendisinde stres yaratıp, yaratmadığı sorusuna, “Bu rekoru kırmayı çok istiyorum. Fakat takım oyununu etkilememek için sindire sindire hareket ediyorum” yanıtını verdi.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious