Şükür ve Uygun'dan vefa örneği!

Şükür ve Uygun'dan vefa örneği!.11185
  • Giriş : 17.04.2009 / 13:32:00

Hakan Şükür ve Bülent Uygun sayesinde hac görevini yerine getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yetiştirdiği futbolcuların 21'i milli takımda yer alan ve ünlü isimlere hocalık yapmış olan 82 yaşındaki eski antrenör Ekrem Karaberberoğlu, eski öğrencileri Hakan Şükür ve Bülent Uygun sayesinde hac görevini yerine getirdiğini söyledi.

Aralarında Hakan Şükür, Oğuz Çetin, Recep Çetin, Aykut Yiğit ve Bülent Uygun'un da bulunduğu ünlü isimlere hocalık yapmış olan Karaberberoğlu, hocalık yaptığı futbolcuların kendisine vefa örneği gösterdiğini kaydetti.

Emekli aylığıyla geçindiğini ifade eden Kareberberoğlu, ''3 oğlum var. Oğullarımdan Esat, Sivasspor'da antrenör. Onların desteğiyle geçiniyorum. Gençlik yıllarımdan beri hac görevimi yerine getirmeyi istiyordum, ancak, 81 yaşıma kadar nasip olmadı'' diye konuştu.

Oğuz Çetin, Hakan Şükür, Aykut Yiğit, Recep Çetin gibi çok sayıda sporcunun Türk futboluna kazandırılmasında katkısı olduğunu dile getiren Karaberberoğlu, şunları söyledi:
''Sakarya Türk futbolu açısından önemli bir yere sahip. Çok değerli sporcular yetişti. Hocalık yaptığım, elimde büyüyen sporcuların Türk Futbol tarihine isimlerini yazdırmalarını görmek büyük mutluluk. Birçoğu halimi hatırımı sorarlar, saygıda kusur etmezler. Hakan Şükür, Bülent Uygun ve oğlum Esat, Sivas'tan ben ve eşim için hac başvurusunda bulunmuşlar. Bizim haberimiz yoktu. Bize sürpiz yaptılar. Oğlum Esat bir akşam aradı, 'Baba, annemle seni hacca gönderiyoruz, işlemlerinizi tamamladık' dedi. Hiç beklemiyorduk. Eşimle birbirimize sarıldık ve abartısız 15 dakika boyunca ağladık. Hep 'gitmek bize de nasip olur mu?' diye düşünüyorduk. Hakan Şükür, Bülent Uygun ve oğlum Esat sayesinde hac görevimi yerine getirdim.''

Eşiyle birlikte hac görevini yerine getirmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Karaberberoğlu, ''Hacdan geldikten sonra, Hakan Şükür evime ziyarete geldi. Hepsinden Allah razı olsun. Beni ve eşimi çok mutlu ettiler. Geçen sene Trafik Kazası geçirmiştim. Kazayı ucuz atlatmıştım. Kazadan kısa bir süre sonra hacca gitmek nasip oldu. Allah bana güç verdi ve o görevimizi de yerine getirdik'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*