Sulama kanalında bir çocuk kayboldu

Sulama kanalında bir çocuk kayboldu.18893
  • Giriş : 04.07.2008 / 17:28:00

Sulama kanalına giren yurt çocukları akıntıya kapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ADANA'da, yapılan uyarılara aldırmayıp sulama kanalına giren yurt çocuğu 4 gençten boğulmak üzere olan biri kurtarıldı, diğeri ise akıntıyla sürüklenerek kayboldu. Boğulmak üzere olan 18 yaşındaki Burhan Karayel'i, halat atıp kurtaran 52 yaşındaki Hüseyin Karabulut, "Diğerini de çekmek istedim, ama halat kısa geldi" dedi.

Barınmakta oldukları Şükrü Tülay Yetiştirme Yurdu'ndan kaçan 15 yaşındaki Turgay Sarıbaş ile Ferdi Kurt, daha önce yurtta barınan 20 yaşındaki Burhan Karayel ve Çağrı Samet Orkun ile buluşup, serinlemek amacıyla Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalında yüzmeye başladı. Bir süre yüzüp yorulan gençlerden Burhan Karayel ile Turgay Sarıbaş, akıntıyla birlikte sürüklenmeye başladı.

Kurt ile Orkun arkadaşlarına yardım edebilmek amacıyla kanal boyunca koşarken, suyun içinde çırpınan gençleri sergide karpuz satan Hüseyin Karabulut fark etti. Kanaldan su çekmek için kullandığı ucunda yağ tenekesi bağlı olan halatı fırlatan Karabulut, Burhan Karayel'i kurtarmayı başardı. Karabulut, Turgay Sarıbaş'ı sudan çıkarmak amacıyla halatı ikinci kez fırlattı ancak, başarılı olamadı. Kısa gelen halat, Sarıbaş'a ulaşmadı. Çaresizlik içindeki Turgay Sarıbaş, akıntıyla birlikte sürüklenerek gözden kayboldu.

İhbar üzerine kanal kenarına gelen polis ekipleri, Burhan Karayel, Çağrı Samet Orkun ile Ferdi Kurt'tan boğulma olayı ile ilgili bilgi aldı. Arkadaşlarının kayboluşunu anlatan Burhan Karayel, "Yurttan kaçmış, bizim yanımıza geldi. Serinlemek için suya girdik, sonra kayboldu" diye bilgi verdi.

Uyuşturucu madde bağımlılığından tedavi gördüğü belirlenen gençler ifadeleri alınmak üzere Bağlar Polis Merkezi Amirliği'ne götürülürken, Karayel'i kurtaran karpuz satıcısı Hüseyin Karabulut ise olay yerinde verdiği ifadede, "Suyun içinde sadece 2 çift el gördüm. Halatı fırlattım, biri yakaladı, kıyıya çektik. Sonra tekrar attım ama kısa kaldı. O biraz daha uzaktaydı, yakalayamayınca gözden kayboldu" diye konuştu.
Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıç polisler tarafından yapılan aramaya rağmen Turgay Sarıbaş'ın cesedi bulunamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious