Sulama kanalındaki sürpriz ceset

Sulama kanalındaki sürpriz ceset.12842
  • Giriş : 24.10.2008 / 16:51:00

DSİ ait sulama kanalına düşen 10 yaşındaki Mahsun Çiftçi’yi arayan polis, kimliği belirsiz 20- 25 yaşlarındaki başörtülü bir kadın cesedi buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait sulama kanalına düşen 10 yaşındaki Mahsun Çiftçi'yi arayan polis, kimliği belirsiz 20- 25 yaşlarındaki başörtülü bir kadın cesedi buldu. 2 saatlik arama sonunda çocuğun da cesedi bulundu. Kimliği belirsiz kadının, töre cinayetine kurban gitmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Sabah saatlerinde 155'i arayan bir kişi, Karşıyaka Mahallesi'nden geçen DSİ'ye ait sulama kanalına bir çocuğun düştüğünü söyledi. İhbar üzerine olay yerine giden polis, arama için Sualtı Grup Amirliği'ndeki dalgıç polislerden yardım istedi. Dalgıç polisler, koyun otlatırken sulama kanalına düştüğü belirtilen Mahsun Çiftçi'yi ararken, çocuğun düştüğü yerin 500 metre uzağında suyun altında bir kadın cesedi buldu. Ağıt yakıp, gözyaşı döken çocuğun yakınları, cesedin çocuklarına ait olduğu sanırken, sudan çıkan cesedin 20- 25 yaşlarındaki bir kadına ait olduğu anlaşıldı. Cesedin şişmesi ve vücudundaki suyun etkisiyle oluşan izler nedeniyle, 10- 15 günlük olduğu tahmin edildi. Üzerinden kimlik çıkmayan ceset, otopsi için Şanlıurfa Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Polis veya jandarmaya kayıp başvurusu olmaması, başörtülü kadının töre cinayetine kurban gitmiş olabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

Kadın cesediyle ilgili işlemler yapılırken aramayı sürdüren dalgıç polisler, kanala düşen çocuğun cesedini de 2 saat sonra bulabildi. Küçük çocuğun cesedi de, otopsi için Şanlıurfa Devlet Hastanesi morguna konuldu. Her iki olayla ilgili soruşturma sürüyor.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*