Süleyman Bölünmez gözaltına alındı

Süleyman Bölünmez gözaltına alındı.10177
  • Giriş : 06.01.2009 / 17:01:00

Eski Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez, akaryakıt kaçakçılığı yaptığı iddiasıyla 7 kişiyle birlikte gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Alınan bilgiye göre, Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyonlar düzenledi.
Operasyonlarda, eski Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez, Ankara'daki evinde gözaltına alındı. Bölünmez ile isimleri henüz açıklanmayan 7 kişinin daha Ankara ve İstanbul'da gözaltına alındığı bildirildi.

Zanlıların 10 gemi ile 36 bin ton civarında akaryakıt kaçakçılığı yaptığı, yurt içi piyasaya satış yapmış gibi gösterdikleri iddia edildi. Zanlıların sorgulanmak üzere Antalya'ya getirileceği kaydedildi.

Antalya emniyetinin cumhuriyet savcılığı gözetiminde sürdürdüğü operasyon kapsamında Süleyman Bölünmez'in Antalya'da sahibi olduğu akaryakıt istasyonlarında da arama yapıldığı öğrenildi.

Antalya'da soyadını taşıyan akaryakıt istasyonu bulunan Süleyman Bölünmez, 2001 yılında akaryakıt kaçakçılığına yönelik düzenlenen ''Fırtına'' adlı operasyonda Antalya'da gözaltına alınmıştı. Bir süre cezaevinde yattıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Bölünmez, yargılaması sürerken 2002 yılında Mardin'den bağımsız milletvekili seçilmişti. Süleyman Bölünmez, bu sürede milletvekili dokunulmazlığından yararlanmıştı.

Bölünmez, 22 Temmuz seçimlerinde de AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuştu. Birinci sıradan aday gösterilmemesi üzerine adaylıktan çekilen Bölünmez'in dokunulmazlığının kaldırılması üzerine ''Fırtına'' operasyonuyla ilgili olarak yargılamasına yeniden başlanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*