Süleyman Demirel oy kullanamayacak

Süleyman Demirel oy kullanamayacak.10488
  • Giriş : 27.03.2009 / 10:11:00

Süleyman Demirel ve eşi Nazmiye Demirel oy kullanamayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve eşi Nazmiye Demirel'in 29 Mart yerel seçimlerinde oy kullanamayacakları ortaya çıktı. Demirel çiftinin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'ne (ADNKS) kayıtlı olmadıkları belirtildi.

Daha önce Çankaya Köşkü'nde kaydı bulunduğu için farklı bir muhtarlık üzerinden işlemleri yapılan Demirel, artık konut olarak Güniz Sokak 31 numarayı kullanıyor. Demirel, yaklaşık 50 yıldır Güniz Sokak'ı adres olarak kullanmasına rağmen, 1993-2000 yılları arasında bu adreste bulunamadı. Güniz Sokak ve diğer evlerde ise ADNKS ile seçmen sayımı yeniden yapıldı. Görevlilerin bu sırada Demirel ailesini yazamadığı ortaya çıktı. Güniz Sokak'ın bulunduğu Barbaros Mahallesi Muhtarı Fikriye Akyüz, ADNKS'ye göre yapılan seçmen listelerinde Demirel ve eşinin bulunmadığını söyledi.

Bunun üzerine internet üzerinden Demirel ve Nazmiye Hanım'ın nerede oy kullanacağını kontrol ettiğini belirten Akyüz, "Hiçbir yerde görünmüyorlar. seçim Kurulu'nu aradım, zamanında itiraz edilmediği için oy kullanamayacaklar" diye konuştu. Bu arada Cumhurbaşkanı Gül, Ankara'da Çankaya İlköğretim Okulu'nda, Başbakan Erdoğan, İstanbul'da Üsküdar'daki Burhaniye İlköğretim Okulu'nda, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Çankaya Mutlukent Mahallesi Ayten Şaban Diri İlköğretim Okulu'nda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Anıttepe İlköğretim Okulu'nda oy kullanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*