Süleyman Demirel 'pasif bir politikacı'

Süleyman Demirel 'pasif bir politikacı'.12383
  • Giriş : 22.09.2007 / 16:51:00

Kamran İnan, yazdğı "Senatör" adlı kitapta, Demirel'e ağır suçlamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demirel'i vizyonsuzlukla suçlayarak, Bilderberg Toplantısı'na dahi katılmadığı için 'Pasif bir politikacı' olarak nitelendiriyor. Bu kitapla 33 yıllık sırlar açığa çıkıyor. Türk dış politikasının tecrübeli devlet ve siyaset adamı Kamran İnan, son yazdığı "Senatör" adlı kitabında, 33 yıllık sırları açığa çıkardı.

İnan 1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında Amerikan'ın Türkiye'ye koyduğu ambargoyu Süleyman Demirel'in kaldırtmadığını öne sürdü. Kitabında tüm dış yardımlar ve kredilerin kesilmesi nedeniyle zor günler geçiren Türkiye'de ambargonun kaldırılması için iki ülke arasında Cumhuriyet Senatosu Dışişleri Komisyonu Başkanı sıfatıyla mekik dokuduğunu anlatan İnan, Demirel'in "Bu adam ambargoyu kaldırmış olarak Amerika'dan dönmesin" diyerek ABD'nin sunduğu teklifi kabul etmediğini öne sürdü.

İnan, ayrıca Demirel'i vizyonsuzlukla suçlayarak, Bilderberg Toplantısı'na dahi katılmadığı için 'Pasif bir politikacı' olarak nitelendiriyor. Kitapta, "liyakatsız yöneticiler, doldurulamayan koltuklar, suiistimal edilen görevler ve kaçırılan fırsatlar" başlıkları var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious