Süleyman Demirel Telekulak'ı ayıpladı!

Süleyman Demirel Telekulak'ı ayıpladı!.12383
  • Giriş : 28.05.2008 / 16:34:00

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlendiği yolundaki iddiaları değerlendirirken, ''Ben bu çeşit şeylerin, kanunların yasakladığı şeylerin yapılmasını hoş görmüyorum, ayıplıyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) tarafından düzenlenen bir söyleşiye katılmak üzere Samsun'a gelen Demirel, temasları kapsamında Samsun Valiliğini ziyaret etti.

Ziyareti sırasında bir soru üzerine CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın dinlendiği yolundaki iddiaları değerlendiren Demirel, bu tür şeylerin toplumu rahatsız ettiğini söyledi.

Bu tür olayların kişisel haklara müdahale olduğunu ifade eden Süleyman Demirel, şunları kaydetti:

''Bir ülkede bu hadiselerden birinin görülmesi bütün vatandaşları tedirgin eder. Bir kişiye yapılmış olması birçok kişiye yapılmış olmasıyla eşdeğerdir. İnsanlar telefonla konuştukları zaman dinlenmiş olmasından niye rahatsızlık duyar. Hep gizli şeyler konuştuklarından değil, ama insanların başkaları tarafından duyulmasını istemedikleri şeyler vardır. Gayet doğal haklarıdır. Eğer öyle olmasa mikrofonlar yerine ses yükseltici konur herkes duyar. Ben bu çeşit şeylerin, kanunların yasakladığı şeylerin yapılmasını hoş görmüyorum, ayıplıyorum. Bu ülkenin insanlarını rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. Kendi kendimize kabus yaratıyoruz.''

Daha sonra bir süre Vali Vekili Ramazan Aksoy ve yetkililerle sohbet eden 9. Cumhurbaşkanı Demirel'e, üzerinde Bandırma Vapuru figürü bulunan vazo hediye edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious