Süleyman Demirel Üniversitesi, Kosova'ya kampüs kuruyor

Süleyman Demirel Üniversitesi, Kosova'ya kampüs kuruyor.17766
  • Giriş : 23.03.2008 / 08:48:00

Kosova ziyaretinde bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, önümüzdeki günlerde Süleyman Demirel Üniversitesi'nin Prizren'de bir kampus kuracağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kosova'ya bir günlük bir ziyarette bulunan Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökay Yıldız ve beraberlerindeki akademisyenlerden oluşan bir heyet, Prizren'e geldi. ESNAF İşadamları Derneği'nin davetlisi olarak Prizren'e gelen heyete, ESNAF Derneği tarafından akşam yemeği verildi. Kosova'da bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren heyettekiler, Kosova'ya yardımda bulunmak için her türlü desteği sunacaklarını ifade etti. Gecede bir konuşma yapan ESNAF Derneği İşadamları eski dönem başkanı Cemil Luma, Türkiyeli işadamların Kosova'ya yatırım yapmaları çağrısında bulundu. Geceye Türkiye Cumhuriyeti Kosova Türk Eşgüdüm Ofisi Şefi Mustafa Sarnıç, TİKA Kosova Temsilcisi Kürşat Mahmat da katıldı. Cihan Haber Ajansına konuşan Rektör Baydar, Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in isteği doğrultusunda Prizren'de Süleyman Demirel Üniversitesi'ne bağlı bir kampus kuracaklarını söyledi.

Türkiye'den gelen heyette, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vecihi Kırdemir, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tümur Kırgız, Trakya Üniversitesi Fen Edebiyatı Dekanı Prof. Dr. Hilmi İbar, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Dekanı ve Türk ve Akraba Toplulukları Koordinatörü Durmuş Acar ve Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri Recep Görkan da vardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious