Süleyman Demirel'den cenaze yorumu

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne gelerek geçirdiği beyin kanaması sonucunda tedavi altına alınan eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hastane çıkışında bir açıklama yapan Süleyman Demirel, duyduğu üzüntüyü dile getirerek iyi niyetlerinin ve dualarının Ecevit'in bir an önce eski sağlığına kavuşması olduğunu belirtti. Doktorların, Ecevit'in sağlık durumunda değişen bir şey olmadığını söylediklerini aktaran Demirel, doktorların telaşlanacak bir şey olmadığını da söylediklerini belirtti. Demirel, Rahşan Ecevit'in durumunun sorulması üzerine ise "Çok sakin, çok soğukkanlı gördüm" dedi.

Gazetecilerin gündeme Danıştay'a yapılan saldırı ve sonrasında yaşananları hatırlatması üzerine konuşan 9. Cumhurbaşkanı Demirel, "Maalesef gerginlikler yaşanıyor" dedi. Türkiye'nin bu gerginliğe tahammül etmeyeceğini ifade eden Demirel, bu gerginliğin bir an evvel aşılması gerektiğini kaydetti. Demirel, bir gazetecinin "Hükümet üyelerine karşı gösterilen tavrı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu ise "Halkın, bu gibi hadiselerde ne zaman ne yapacağı hakkında pek fazla yorum yapmak mümkün değildir" diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious