Süleyman Soylu iddialı konuştu

Süleyman Soylu iddialı konuştu.11551
  • Giriş : 03.03.2009 / 14:59:00

Soylu, ''29 Martta sandıklar açıldığında, Hükümet üyelerinin dudağının uçuklayacağını'' söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Süleyman Soylu, partisinin il başkanlığınca Zonguldak'ta düzenlenen aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, 29 Martta sandıklar açıldığında Hükümet üyelerinin, Hükümete destek veren medyanın ve bazı etkin çevrelerin dudağının uçuklayacağını iddia etti.

-''MİLLET, İKTİDARA ZIKKIMIN KÖKÜNÜ GÖSTERECEK''-

Bazı etkin çevrelerin ve medyanın 7 yıldır ''oyunuzu boşa harcamayın'' diye propaganda yaptığını öne süren Soylu, şöyle konuştu:

''7 yıldır, 'Oyunuzu boşa vermeyin' dediler, Türkiye'yi 2 siyasi partiye, 2 beceriksiz, kısır partiye kilitlediler. 'Oyları boşa vermeyin' diyenler ülkenin senelerini boşa geçirttiler. Borcumuz tam tamına 220 milyar dolardan 507 milyar dolara çıktı. Ülkede işsizlik 2 katına yükseldi. Suç oranı arttı, her 5 kişiden 1'i mahkeme kapısındadır. Dünyanın en yüksek faizi, en fazla sıcak parası ve kendi sanayicisini küçülten bir anlayış var. Milletin sağduyusuna inanıyorum, 29 Mart akşamı bu millet, iktidara zıkkımın kökünü gösterecektir. 29 Mart akşamı, herkes televizyonun başında, bu yalan siyasetin, yalan rüzgarına dayanan siyasetin milletin sağduyusuyla nasıl yıkıldığını izleyecektir.''

-YOLSUZLUK VE ÖZELLEŞTİRME TEPKİSİ-

Süleyman Soylu, Türkiye'de Hükümet ve belediyeler eliyle yıllardır yolsuzluk yapıldığını öne sürerek, şunları kaydetti:

''Ben Süleyman Soylu olarak söylüyorum, tüyü bitmemiş yetimin hakkını DP'den başka savunacak başka kimse yoktur. Yolsuzlukların hesabını bizden başka soracak, doğru, dürüst ve temiz siyaseti paylaşacak başka kimse yoktur. Yolsuzluklardan, ülkemizi sıkıntıya sokan yolsuzluk uygulamalarından hesap sormazsam namerdim.

Her çocuk 7 bin 300 dolar borçlu doğuyor. Hükümet, '25-30 milyar dolar nasıl bulacağım' diye IMF kapılarında sürünüyor. Yaklaşık 6,5 yıldır dünyadaki ekonomik iklimin iyiliğine rağmen bir arpa boyu yol alınmadı. 287 milyar dolar artan borç var. Ancak, 42 milyar dolar özelleştirme yaptım diye övünüyorsun. At tabi. Bulmuşsun karşında Baykal'ı (CHP Genel Başkanı Deniz Baykal), ne ekonomiden, ne siyasetten anlar, bir tek kendi koltuğunun ve fil dişi sarayının muhafazasını ortaya koyabilmek için parti tüzüğüyle kendisinde yetkileri toplamaktan anlar. Başka hiçbir şeyden anlamaz. At bakalım tutturursanız. Elbette özelleştirme yapılmalı, ama sosyal devlet ortadan kaldırılmamalıdır.''

29 Martta Hükümete ve karışık siyaset anlayışına hep birlikte ''sarı kart'' gösterilmesi gerektiğini savunan DP lideri Soylu, ''Siz 29 Martta bu Hükümete sarı kartın gösterilmesini sağlayın, ben 6 ay içinde Hükümetin paçasını aşağıya alıp kırmızı kartla oyun dışı bırakacağım ve milleti kurtaracağım'' dedi.

Süleyman Soylu ve partililer, hep birlikte ellerinde tuttukları sarı renkli kağıtları havaya kaldırdı.

Partisinin belediye başkanı ve il genel meclisi adaylarının tanıtılmasının ardından Soylu, adaylarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*