Süleyman Soylu ilk mesajını verdi

Süleyman Soylu ilk mesajını verdi.13599
  • Giriş : 06.01.2008 / 22:41:00

Genel başkanlığına seçilen Süleyman Soylu seçmenlerine ilk mesajını verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti’de 22 Temmuz seçimlerinin ardından yapılan ilk olağanüstü kongre yeni genel başkanını belirledi. DP’de uzun süredir devam eden emanetçi tartışmalarının gölgesinde yapılan 4. Olağanüstü Büyük Kongre’de 16 aday olsa da yarış eski DYP Genel Başkanı Tansu Çiller’in desteklediği Süleyman Soylu ile Mehmet Ağar’ın desteklediği Çağrı Erhan arasında yaşandı.

Kongrede, ilk iki turda adaylar gerekli olan 606 rakamına ulaşamayınca yarış 3’ncü tura kaldı. Bu turda yapılan oylamada, Süleyman Soylu 529 oy alarak DP’nin yeni genel başkanı oldu.

En yakın rakibi Çağrı Erhan ise 271 oyda kaldı ve yarış dışı kaldı. 3’ncü tura 805 delege katıldı. Çağrı Erhan ise sonuçlar ilan edilmeden önce kısa bir konuşma yaparak, yeni yönetime başarılar diledi ve kongreye katılan delegelere teşekkür etti.

-SOYLU: “İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ”-

DP Genel Başkanlığına seçilen Soylu da bir teşekkür konuşması yaptı. DP’yi iktidar yapacağını ifade eden Soylu, şunları söyledi:

“Partiyi büyüterek, hiç kimseyi ötelemeyerek, bu partinin içerisine demokrasiyi tekrar ama bir milim bile sapmadan getirerek, Türkiye’de iktidara yürüyeceğiz. Ben size zorluk, çalışma, sadece ve sadece bu partiyi yerel seçimlerde başını yukarıya doğru getirmek için yeniden parti tabanımızın üzülmemesi için çalışma vaad ediyorum. Bu kongrenin mağlubu, galibi yoktur; galibi bütün arkadaşlarımızdır.” Soylu kongreye katılan delege ve partililere de teşekkür etti.

Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda saat 10.00’da başlayan kongre, geç saatlere kadar sürdü. Genel başkan seçiminin ardından kongrede DP Genel İdare Kurulu ve Merkez Karar Kurul ve Yüksek Haysiyet Divanı üyeleri seçilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious