Süleyman Soylu'nun zor anlar yaşadı

Süleyman Soylu'nun zor anlar yaşadı.11551
  • Giriş : 07.01.2009 / 08:43:00

Çorlu'da yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı toplantıya alkışlar eşliğinde gelen Soylu, omuzlara alınmak istendiği sırada düşme tehlikesi geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, Çorlu'da belediye başkan adayını açıkladı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı toplantıya alkışlar eşliğinde gelen Soylu, omuzlara alınmak istendiği sırada düşme tehlikesi geçirdi.

Partililerine sandalye üzerine çıkarak seslenen Soylu, Kırat'ın yeme ve suya ihtiyacı olduğunu, kısacası oya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Demokrat Parti Çorlu İlçe Başkanlığı tarafından Arda Restoran'da gerçekleştirilen toplantıya 2 saat gecikmeli gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, salona alkışlar ve konfetiler eşliğinde girdi. Partililerinin omuzlarına almak istediği Genel Başkan Süleyman Soylu dengesini kaybedince düşme tehlikesi atlattı.

Yaşanan tehlike sonrasında omuzlara alınmayan Soylu, 2 bin kişinin katıldığı toplantıda sandalyeye çıkarak konuşma yaptı. Eski Çevre Bakanı Rıza Akçalı, MKYK üyesi Mithat Kumyol, Tekirdağ İl Başkanı Sebahattin Meral, Çorlu İlçe Başkanı Tuncay Kırmızıgül, Belediye Başkanları ve Belediye Başkan adaylarının yanı sıra Demokrat Parti'ye yeni katılan üyelerin iştirak ettiği toplantıda sandalyeye çıkarak konuşmasına başlayan DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, "6 Ocak 2008'de Tekirdağ'da başlattığımız beyaz yürüyüş birinci yılını tamamladı. O gün hep birlikte bir ant içtik, 'Kırat'ı yeniden şahlandıracağız'.

Bu genç adama ilk kucağı siz açtınız; müteşekkirim sizlere. Bugün gün aydınlanmadan 03.45'te yola çıktık. Ankara'dan İstanbul'a, oradan Bodrum'a, oradan tekrar İstanbul'a ve son olarak da Çorlu'ya biraz sonra da tekrar Ankara'ya gideceğiz. Bir heyecanla yapıyoruz bunu, çünkü aynı buradaki gibi aynı buradaki insanlar gibi gittiğim yerlerde 'Kırat'ı ayağa kaldıracağız' dediler. Biz bu ülkenin, bu toprakların sadık yarenleriyiz, sadık dostlarıyız. Sizler gün oldu, ihtilal oldu, gün oldu bizim Başbakanımızı astılar, gün oldu Cumhurbaşkanımızı Kayseri hapishanelerine gönderdiler. İmralı'dan Yassıada'dan bir çok haberler aldık. Ama gün oldu elimizden iktidarımızı aldılar, gün oldu darbeler gerçekleştirdiler. Gün oldu bu ülkede hizmet etmek isteyen insanları iftiralara boğdular. Gün oldu Başbakanımızı Zincirbozan'a, Hamzakoy'a gönderdiler. Ama şükürler olsun ki 12 aydır Türkiye'de 200 bin kilometrenin üzerinde yol yaptık. Bizim siyasetimiz fabrikaların ışıl ışıl çalışmasıdır, bizim siyasetimiz yüzde 62'si genç nüfusun altındadır diyen, Türkiye'ye katma değer üretmesidir diyen, bizim siyasetimiz anaların 20 yaşındaki çocuklarını askere gönderirken gönül huzuruyla gönderdiği 3-5 teröriste boyun eğmedi bir Türkiye'dir diye büyük bir heyecan ortaya koyan, bizim siyasetimiz paranoyalarla beraber Türkiye'nin korku istasyonlarıyla beraber idare edilemeyeceğini anlatan bir siyasettir" dedi.

Bugün Filistin'de mezalim varsa dünyaya 'Hey dünya siz ne yapıyorsunuz? Bu caniliğe niye ses çıkarmıyorsunuz?' diye haykıran güçlü kuvvetli bir Türkiye istediğini söyleyen Soylu; "Tarlasına gübre etmekten imtina eden acaba ne kadar ekersem acaba karşılığında ne kadar alabilirim diye kendi içerisinde sorgulama yapan, bırakın bidonla, bırakın depoyla mazot almayı poşetle mazot alma noktasındaki bir yoksullukla karşı karşıya kalan, her 3 gençten birisinin işsizlik girdabı içerisinde okulu bitirdiğinde, askerden geldiğinde 'Acaba ne olacak?' diye bir endişe rüzgarına kapılmasına, öte yandan ben Türkiye'yi iyi bir noktaya getirdim diyen bugün sadece adaletsizlikten dolayı 1.5 milyon suç dosyasının Yargıtay'ın kapılarında beklediği bir Türkiye'ye elbette bizim tahammül etmemiz beklenemez.

Ne olursunuz bu Türkiye'ye küsmeyin diyorum, bir şeyi haykırmaya çalışıyorum ve diyorum ki; yeniden Türkiye'nin gerçeklerini bilen güçlü bir kadro, ehil bir kadro, Türkiye'nin geçmişinden geleceğe süzülen bir siyaset
misyonu bir Kırat anlayışı yine sizlerle beraber olacaktır. Sahipsiz değilsiniz diye haykırıyorum. Yalnız değilsiniz, kimsesiz değilsiniz diye haykırıyorum. Önümüzdeki 29 Mart seçimleri Türkiye için önemlidir. Türkiye'yi iyi idare edemeyen, dış politikayı eline yüzüne bulaştıran, Türkiye'de yaklaşık 4.5 yıldır ekonomiyi bir kaosa ve bataklığa sürükleyen, insanların borçlarından dolayı yarın ne yapacaklarını düşündükleri, bugün fabrikalardan Bursa'sından Gaziantep'ine kadar, Çorlu'sundan Kahramanmaraş'ına kadar binlerce insanın işsiz kaldığı uluslar arası markalarımızın tek tek kapandığı, tek tek iflas ettiği ve buna yönelik bu hükümetin hiçbir tedbir almadığı görünüyor. Türkiye'de hayata merhaba diyen çocuklarımızı 7 bin 300 dolar borçla doğduran ama kendi yandaşlarına Türkiye'nin bütün gelirlerini peşkeş çekmeye çalışan bu iktidardan hesap sormaya geliyorum" diye konuştu.

Beyaz yürüyüşün ahlaklı bir siyaset olduğunu belirten Soylu sözlerini şöyle sürdürdü; "Beyaz yürüyüş ahlaklı demokrasidir, beyaz yürüyüş ahlaklı devlet, ahlaklı ekonomi, ötekisi olmayan Türkiye'dir. Ayrışmayan, ayrıştırmayan Türkiye'dir, Beyaz yürüyüş kırat'ın ta kendisidir. 29 Mart seçimlerine gidiyoruz, Türkiye bir ahlaki çöküntüyle, dejenerasyonla karşı karşıyadır. Neredeyse insanlarımız mahkeme kapılarındadır, her 3 davadan 2'si çek davasıdır. Hırsızlık artmıştır, kadınlarımızın büyük şehirlerde dolaşması bir güvenlik tehdidiyle karşı karşıyadır. Bu ülkede bozuk şehirleşme alabildiğine yürümektedir. Soruyorum sizlere, kendini ihalelere teslim etmeye çalışan ihaleleri kendisine getirmek isteyen, ihalelere adam arayan partilere mi, kendi onuru ve geleceğini teslim etmek isteyen ehil adam arayan partilere mi teslim edecek bu millet. Bu seçim Türkiye'nin kader seçimidir. Son çeyrek asrın en önemli seçimidir. Ülkemizdeki bütün haksızlıklara, ülkemizdeki bütün güçsüzlüklere, bütün usulsüzlüklere, bütün kayırmalara, yanlışlıklara dur deme ihtiyacının gösterildiği ve hissedildiği bir seçimdir. Aymaz bir şekilde, şımarık bir şekilde milleti hesaba katmadan Türkiye'yi istediği gibi yöneten ama bu ülke insanına değil, bu ülke insanı dışındaki her türlü yere hizmet etmeyi, boyun eğmeyi bir görev olarak addedenlere bir sarı kart gösterme seçimidir. Siz 29 Mart'ta sarı kartı gösterin, ben 6 ayda neler yapıyorum görün bakalım. Bana 6 ay yeter, 29 Mart'tan sonra Türkiye'yi rahatlatmak için yeter."

Konuşmasını tamamlamasının ardından temiz bir belediyecilik ile kapısı Çorlu'da yaşayan herkese açık olabilecek, nezaketiyle, üslubuyla Çorlu'da 29 Mart'ta sizlerle beraber Kırat bayrağını dalgalandıracak diyerek Çorlu Belediye Başkan adayını açıklayan DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, Mali Müşavir Ahmet Altay'ı partililere vatandaşlara tanıttı.

Başkan adayını tanıtmasının ardından Soylu'ya TRT 6'yla ilgili görüşleri soruldu. Soylu; "Türkiye'de özgürlüklerden çekilmemeli ama başka bir şey daha söylüyorum, demokrasi vatanseverliğin de alternatifi değildir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*