Süleymanoğlu'na açılan dava reddedildi

  • Giriş : 28.06.2007 / 20:32:00

Naim Süleymanoğlu aleyhine açtığı 50 bin YTL'lik manevi tazminat davası reddedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Olimpiyat Şampiyonu eski Milli Halterci Naim Süleymanoğlu aleyhine açtığı 50 bin YTL'lik manevi tazminat davası reddedildi.

Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesindeki davanın duruşmasına, Kenan Nuhut'un avukatı Pınar Akgül ile Naim Süleymanoğlu'nun avukatı Necmi Coşkun Savaş katıldı.

Yargıç Kenan Altıparmak, Nuhut'un, Süleymanoğlu aleyhine Ankara 15. Asliye Hukuk Mahkemesinde de dava açtığını ve mahkemece davanın reddedildiğini belirterek, söz konusu ret kararının kendilerine ulaştığını bildirdi.

Avukat Akgül, önceki iddialarını tekrarlayarak, davanın kabul edilmesini talep etti. Avukat Savaş ise davanın reddine karar verilmesini istedi.

Yargıç Altıparmak, davanın reddedildiğini açıkladı.

DAVA KONUSU

Nuhut'un avukatları Ahmet Akgül ve Pınar Akgül tarafından açılan davanın dilekçesinde, Kenan Nuhut'un, 12 Aralık 2004 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Halter Federasyonu Başkanlığı seçimlerinde üçüncü kez başkan adayı olarak yarıştığı, ancak seçim öncesinde, başkanlık görevi sırasında bazı usulsüzlükler yaptığı ve bir bayan memur ile gönül ilişkisi yaşadığı şeklinde iddia ve iftiralara maruz kaldığı öne sürülmüştü.

Naim Süleymanoğlu'nun ise söz konusu iddiaları ortaya atan grubun odağında yer aldığı savunulan dilekçede, Nuhut'un, Emel G. isimli bayan memur ile yaptığı öne sürülen bir telefon konuşmasının bulunduğu kasetin, şantaj amacıyla bazı medya kuruluşlarına gönderildiği iddia edilmişti.

Dilekçede, söz konusu kasetin, Naim Süleymanoğlu ve Emel G. iş birliğiyle hazırlandığı gerekçesiyle Nuhut tarafından, adı geçen kişiler hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu, yapılan soruşturma sonunda ise şikayet edilenlerin cezalandırılması istemiyle Ankara Asliye Ceza Mahkemesinde kamu davası açıldığı belirtilmişti.

Davanın açılmasının ardından konunun, yazılı ve görsel basına da yansıdığı kaydedilen dava dilekçesinde, Haber Türk televizyon kanalının, 25 Temmuz 2005 tarihli haber bültenine, Nuhut ve Süleymanoğlu'nun, telefonla konuk olarak katıldıkları, Naim Süleymanoğlu'nun haber bülteninde sarf ettiği sözlerle Nuhut'un ''kişilik haklarına saldırıda bulunduğu'' savunulmuştu.

Dava dilekçesinde, Naim Süleymanoğlu'ndan, yayın tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte 50 bin YTL manevi tazminat talep edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious