Sultanbeyli'de baraka kavgası: 3 ölü

Sultanbeyli'de baraka kavgası: 3 ölü.15915
  • Giriş : 03.09.2008 / 08:22:00

Sultanbeyli'de devlet arazisine baraka yapıp hurdalarını koymak isteyen aile ile buna karşı çıkan komşuları arasındaki kavgada 3 kişi öldü, 1 kişi de ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ölenlerin olay yerinde sinir krizleri geçiren yakınlarını komşuları sakinleştirmeye çalıştı. Muhtemel bir karışıklığa karşı çevik kuvvet polisi de olay yerinde görev aldı.

Edinilen bilgiye göre, Sultanbeyli Akşemseddin Mahallesi Fatih Bulvarı İbrahim Efendi Sokak'ta evleri karşı karşıya olan Çiçek ve Karateke aileleri arasında, hazine arazisine Karateke ailesinin yaptığı bir baraka yüzünden kavga çıktı. İddiaya göre, Karateke ailesi, üzerinden yüksek gerilim hattı geçen arazinin uygun bir yerine, hurda eşyaları koymak için baraka yapmak istedi. Barakanın evlerine yakın bir yere yapılmasına kızan Çiçek ailesi buna karşı çıktı. Bunun üzerine her iki ailenin fertleri arasında kavga çıktı. İftardan sonra başlayan kavga nedeniyle saat 22.00 sıralarında silahlar konuştu. Evleri karşı karşıya olan aileler birbirlerine pompalı tüfekle ateş etmeye başladı. Silahlı çatışmada Karateke ailesinden Halil Karateke ve Kadir Karateke olay yerinde can verdi. Çiçek ailesinden ağır yaralanan Suat Çiçek, Özel Ersoy Hastanesi'ne Ercan Çiçek ise Sultanbeyli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Suat Çiçek, bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Ercan Çiçek'in durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Yaşanan olaydan sonra her iki ailenin yakınları da olay yerinde akın etti. Birbirine saldıran tarafları durdurabilmek için olay yerine çevik kuvvet polisi çağırıldı. Sinir krizleri geçirip birbirinin evlerine saldıran tarafları polis ve komşuları sakinleştirmeye çalıştı.

Polis, olay mahallinde ve cesetler üzerinde geniş çaplı incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından Halil Karateke ve Kadir Karateke'nin cesedi Sultanbeyli Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Komşuları, her iki ailenin de bu güne kadar iyi geçindiğini herhangi bir husumetlerinin olmadığını söyledi. Bir baraka yüzünde yaşanan olaydan dolayı şaşkın olan mahalle sakinleri, devlet arazisinin, üzerinden yüksek gerilim hattı geçtiği için kullanılmadığını belirtti. Olaya tanık olan bir vatandaş, "Akşamüzeri baraka yüzünden kavga ettiler. Daha sonra silahlarla karşı karşıya gelmişler. Biz ayırmaya çalıştık ancak karşılıklı ateş etmeye başlayınca herkes bir yana kaçtı." dedi.

Polis, 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*