Sultanbeyli'de yangın: 2 çocuk öldü

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Sultanbeyli'de iki katlı bir evde çıkan yangında iki çocuk öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kale Caddesi 148 numaradaki iki katlı evin ikinci katında saat 10.30 sıralarında yangın çıktı. Anne Kezban Kaçmazoğlu'nun ekmek almak için 3 çocuğunu evde bırakarak bakkala gittiği sırada çıkan yangına ilk olarak çevre sakinleri müdahale etti. Vatandaşlar evde bulunan 12 yaşındaki Kübra'yı kurtararak dışarı çıkardılar. Ancak, alevlerin arasında kalan 2 yaşındaki Aslıhan ile 5 yaşındaki Emirhan'a ulaşamadılar.

Sultanbeyli itfaiyesinin yangına müdahale ederek söndürmesinin ardından eve giren ekipler, iki kardeşin cesetlerine ulaştılar.

Olay yerine gelen Cumhuriyet savcısı, inceleme sırasında yerde bir çakmak bulduklarını, muhtemelen yangının çocukların çakmakla oynarken perdenin tutuşması sonucu başladığını bildirdi.

Bu arada, eve dönen ve olayı öğrenen anne Kezban Kaçmazoğlu, sinir krizleri geçirdi. Kezban Kaçmazoğlu, çocuklarının zarar göreceğine ilişkin bir rüya gördüğünü anlatarak, ''Ekmek almak için gitmiştim. Böyle olacağını nasıl bilebilirdim?'' şeklinde konuştu.

Öte yandan, Kaçmazoğlu ailesinin 13 yaşındaki Muhammet ile 6 yaşındaki Cengiz adlı diğer çocuklarının yangın sırasında oyun oynamak için dışarda oldukları, tır sürücüsü olan baba Ömer Kaçmazoğlu'nun ise şehir dışında görevde bulunduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious