Sultangazi'nin logosu belli oldu

Sultangazi'nin logosu belli oldu.14349
  • Giriş : 26.06.2009 / 15:46:00

Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen logo tasarım yarışması sonuçlandı.Yarışmaya katılan Ahmet Eren Yiğitgüren’in çalışması olan logo, düzenlenen törenle kamuoyuna tanıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yeni kurulan ilçelerden Sultangazi Belediyesi, kurumsal kimliğini oluşturmak amacıyla başlattığı logo yarışmasını sonuçlandırdı. Yarışmaya katılan Ahmet Eren Yiğitgüren'in çalışması birinciliğe layık görüldü.

'Haydi Sultangazi, logonu sen belirle' sloganıyla başlatılan yarışmaya; 210 yarışmacı 800 eseriyle katıldı. Belediyenin kurumsal kimliğinin simgesi olan yeni logo, düzenlenen törenle Belediye Başkanı Cahit Altunay tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Aynı zamanda Regaib gecesine denk gelmesi nedeniyle programda; Semazen gösterisi, ney dinletisi ve Erkan mutlu'nun katılımıyla Türk tasavvuf Musikisi yer aldı.

Özel kostümlü şerbetçiler tarafından Osmanlı şerbeti ve kandil simidi dağıtımının yapıldığı programa; Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Belediye Başkanı Cahit Altunay, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra, Türk tiyatrosunun usta sanatçısı Nejat Uygur'un oğlu Süheyl Uygur da katıldı.

Alanında uzman jüri üyelerinin yeni logoyu seçtiklerini, ödüle layık çok sayıda çalışmanın olduğunu belirten Belediye Başkanı Cahit Altunay şunları söyledi: “Logomuzu halkımızın da katılımıyla yarışma sonucu belirlemek istedik. Amacımız, vatandaşlarımızın görüşlerini, fikirlerini almaktı. Çok sayıda eser gönderildi. Alanında uzman kişilerin bulunduğu jüri heyeti ince eleyerek, sık dokuyarak seçimlerini yaptılar. Özellikle estetik, özgün, ilçemizin birçok özelliğini anlatan ve akılda kalıcı olmasını istedik. Yeni kurulan belediyemizi temsil edecek logomuzun belirlenmesinde emeği geçenlere ve yarışmaya katılanlara teşekkür eder, dereceye girenleri kutlar ve yeni logonun yeni belediyemize ve yeni ilçemize hayırlı olmasını dilerim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*