Sümer Ezgü'den Hadise'ye destek

Sümer Ezgü'den Hadise'ye destek.12654
  • Giriş : 29.04.2009 / 16:20:00

Türk Halk Müziği Sanatçısı Sümer Ezgü, Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye'ye temsil edecek olan Hadise'nin iyi bir rüzgar başlattığını ve başarılı olacağına inandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Ezgü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin daveti üzerine geldiği memleketi Burdur'da Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya'yı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, bir gazetecinin Türkiye'yi Eurovision'da temsil eden Hadise'nin yarışmada ne yapacağı yönündeki sorusuna Ezgü, seçilen şarkının basit ve dile düşebilecek bir eser olduğunu, ancak içinde müzikal kalite açısından enteresan şeyler bulunduğu yanıtını verdi.

Hadise'nin Avrupa'daki üçüncü kuşak Türklerden olduğuna işaret eden Ezgü, şunları kaydetti:

''Hadise orada doğup büyüyen, Avrupa kültürüyle yetişen bir müzisyen. Dolayısıyla bizi yurt dışında temsil etme yeteneğine sahip. Bence çok doğru seçim. Önemli olan rüzgar oluşturmak. Belki birinci olamayabilir ama uluslararası sitelerde yapılan anketlerde birinci çıkıyor. Dolayısıyla Hadise şimdiden rüzgar oluşturmuş. Ben başarılı olacağına inanıyorum. Sertap Erener de farklı bir şovla çıkıp, başarıyı yakalamıştı.''

Yarışma için seçilen şarkının İngilizce ya da Türkçe olmasının çok önemli olmadığını savunan Sümer Ezgü, ''Eminim ki Türkiye'nin tanıtımına önemli katkı sağlayacak. Zaten spor, sanat, kültür etkinlikleri milyonlarca dolarlık yatırımdan daha etkilidir. Bu tür etkinliklerle siyasetin ve politikacıların açamadığı birçok kapı açılır. Ondan sonra politikacılar gerekli çalışmaları yapar'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*