Sun Express 3 yeni uçak daha alıyor

Sun Express 3 yeni uçak daha alıyor.14543
  • Giriş : 27.12.2008 / 11:10:00

Merkezi Antalya'da bulunan Sun Express Havayollarının Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, 2009 yılında 3 yeni uçak daha alarak uçak sayısını 17'den 20'ye çıkaracaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hacı Say, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortaklığı ile kurulan Sun Express Havayolları'nın her geçen yıl büyüdüğünü bildirdi. Hacı Say, ''Sun Express iç ve dış hatlarda uçuş gerçekleştiriyor. Uçuşlarımızın yüzde 22'si iç hatlarda, yüzde 78'i ise dış hatlardadır. Şu anda 3 bin 333 koltuk kapasiteli 17 uçağa sahibiz. 2009 yılında 567 koltuk kapasiteli 3 yeni uçak daha alarak koltuk kapasitesini 3 bin 900'e çıkaracağız'' dedi.

Say, yeni uçakların ilkinin ocak ayının başında, ikisinin ise yaz sezonu öncesi filoya katılacağını belirtti. Sun Express Havayollarının hedeflerini tutturduğunu ifade eden Say, şunları söyledi:

''2008 yılı için hedefimiz 4 milyon yolcu, 365 milyon avro ciro idi. Taşıdığımız yolcu sayısı geçen hafta 4 milyonu buldu. 2008 Yılında taşıdığımız yolcu sayısı 4 milyonu, ciromuz ise 400 milyon avroyu aştı. 2009 yılı için belirlediğimiz hedefleri ise yeni yılda açıklayacağız. Sun Express Havayolları dünyadaki ekonomik krize rağmen büyüyor ve yolcu sayısını artırıyor.''

BÖLGESEL UÇUŞLARDA EN BÜYÜK SUN EXPRESS

Hacı Say, Sun Express Havayollarının iç hatlarda bölgesel uçuşlarda Türkiye'nin en büyüğü olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Sun Express bölgesel uçuşlarda en fazla uçan hava yolu şirketidir. Antalya, İzmir, İstanbul Sabiha Gökçen merkezli uçuşlarımız var. Antalya'dan 8, İzmir'den 13, Sabiha Gökçen'den ise 8 noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Bunların yanı sıra Bursa'dan 5, Adana'dan 5, Diyarbakır'dan 4, Trabzon'dan 4 noktaya uçuyoruz. Uçtuğumuz nokta ve sefer sayılarını 2009 yılında daha da arttırmayı planlıyoruz. Şu anda bölgesel uçuşlarda en çok uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketiyiz.''

Sun Express'in yurt dışında sadece charter seferleri yapmadığına da değinen Say, Avrupa'nın hemen hemen bütün ülkelerine uçuşlar gerçekleştirdiklerini, kış aylarında dahi Avrupa'nın 14 önemli şehrine de tarifeli seferler düzenlediklerini kaydetti. Say, tarifeli seferlerin sayılarını ve uçuş noktalarını 2009 yılında artırarak Türk turizmine katkı sağlamayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*