Sünnet düğününde palyaço şoku

Sünnet düğününde palyaço şoku .8995
  • Giriş : 03.09.2007 / 16:16:00

Samsun'da düzenlenen bir sünnet düğününde gösteri yapan palyaçonun takılan altınları çaldığı tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olayı düğün kamerasından fark eden otomobil galerisi işletmecisi baba Bora Çığlıkoğlu, emniyete giderek şikayet başvurusu yaptı.

Geçen hafta Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri'nde 6 yaşındaki oğlu Ali Çığlıkoğlu'na sünnet düğünü yapan Bora Çığlıkolu, düğünde gösteri için palyaço getirdi. Tesis müdürlüğü tarafından önerildiği iddia edilen palyaço, düğünde çocukları eğlendirip gösteri yaptı. Düğünden sonra oğluna takılan altınların normalden az olduğunu gören 35 yaşındaki Bora Çığlıkoğlu, kamera görüntülerini izleyince altınların palyaço tarafından el çabukluğu ile çalındığını tespit etti. Bunun üzerine görüntüleri alıp Samsun Emniyet Müdürlüğü Canik Polis Merkezi'ne götüren Çığlıkoğlu, palyaçonun yakalanması için şikayetçi oldu.

Canik Polise Merkezi'ne verdiği ifadesinde palyaçonun kim olduğunu bilmediğini söyleyen Çığlıkoğlu, "Palyaçoyu bize tesislerden tavsiye ettiler. Düğünde takılan 20 çeyrek ve 4 Cumhuriyet altını çalınmış.'' şeklinde beyanda bulunduğu öğrenildi. Düğün kamerası görüntülerini incelemek için kasedi alan polis, altınları çalıp kayıplara karışan palyaçonun kimliğini tespit etmeye çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri Müdürü Ömer Acun ise palyaçoyu kendilerinin tavsiye ettiklerini açıkladı. Samsun'da bu tür aktivitelerde Samsun ABS Sanat Tiyatrosu sahibi Altan Yücebaş'tan palyaço istediklerini söyleyen Acun, "Samsun'da bu işi yapan tek ekip bunlar. Biz de herkese bu ekibi tavsiye ediyoruz. Söz konsu palyaço onların elemanı mı bilemiyorum ama böyle bir şey olacağını tahmin etmedik. Bu tür sakıncalı durumlar çıkacağını bilemedik. Bundan sonra kimseye palyaço tavsiye etmeyeceğiz." dedi.

ABS Sanat Tiyatrosu Sabihi Altan Yücebaş ise olayın yaşandığı 17 Ağustos 2007 Pazar günü Anakent Sosyal Tesisleri'ne palyaço gönderdiklerini doğruladı. Palyaçonun kendi elemanı olduğunu ve yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Yücebaş, "Söz konusu gün 17 yaşında bir elemanımı göndermiştim. Biz ABS Sanat Tiyatrosu olarak zararı tazmin etmeye hazırız. Mağdur aile ile görüştüm. Yaşının küçük olması ve bir anlık gaflete düşmesi sebebiyle şikayetçi olmaktan vazgeçtiler. Ama emniyette kulağı çekilecek. İnsanları karalamak yerine kazanmaktan yanayız." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious