Sünnet ücretsiz olacak

  • Giriş : 31.03.2007 / 00:00:00

AK Parti İstanbul Milletvekili Gülseren Topuz, tüp bebek gibi sünnetin de sağlık güvencesi kapsamına alınması için “Bütçe Uygulama Talimatına” konulması talebinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti İstanbul Milletvekili Gülseren Topuz, tüp bebek gibi sünnetin de sağlık güvencesi kapsamına alınması için “Bütçe Uygulama Talimatına” konulması talebinde bulundu. Topuz’un talebi Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edildi.

Sünnet de sağlık güvencesi kapsamına alınıyor. AK Parti İstanbul Milletvekili Gülseren Topuz, Sağlık Bakanlığı’na sunduğu teklifinde; tüp bebek gibi sünnetin de sağlık güvencesi kapsamına alınması için “Bütçe Uygulama Talimatına” konulması talebinde bulundu.

Topuz’un, Sağlık Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı’na yaptığı “sünnet de sağlık güvencesi kapsamına alınsın” talebi değerlendirilerek kabul edildi. Topuz, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’la yaptığı görüşmenin ardından, Maliye Bakanlığı bürokratlarına da aynı talebi ilettiğini belirtti. Talebinin her iki bakanlık tarafından olumlu karşılandığını söyledi.

Buna göre; sünnetin Bütçe uygulama talimatına konulmasını müteakiben çalışanlar, SSK, Emekli Sandığı ve Bağkurlu’ların yanısıra Yeşil Kartlı vatandaşlar da bu imkandan ücretsiz yararlanabilecekler. Sosyal güvencesi olan dar gelirli insanlar istedikleri zaman toplu sünnetleri beklemeden çocuklarına sünnet yaptırma imkanına sahip olacaklar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious