Sunucu Özlem Yıldız 2.5 ay erken anne oldu

Sunucu Özlem Yıldız 2.5 ay erken anne oldu.9066
  • Giriş : 16.09.2007 / 14:31:00

İşadamı Sinan Serter’le evli olan sunucu Özlem Yıldız, geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak Amerikan Hastanesi’ne kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

6.5 aylık hamile olan ve doğumuna 2.5 ay olan Yıldız, su kesesi patladığı için normal doğumla bebeğini dünyaya getirdi. 1 kilo dünyaya gelen bebek kuvöze alındı. Ertesi gün taburcu olan Yıldız’ın Demir adlı bebeği ise beyin kanaması tehlikesinden dolayı en az bir ay kuvözde kalacak. 26 haftalık dünyaya gelen bebeğinin hayati tehlikesi bulunması nedeniyle morali oldukça bozuk olan Yıldız, her gün hastaneye gelerek bebeğiyle ilgili bilgi alıyor.

Özlem Yıldız’ın ileri derecede prematüre olan bebeğinin yaşama şansı doktorlara göre yüzde 80... Bebeğin doktoru Amerikan Hastanesi Yeni Doğan Bölüm Şefi Dr. Gülnihal Şarman konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bebek anne karnında iyi beslendiği için gelişimi normal. En büyük şans ise anneni Betametazon adlı ilacı alarak bebeğin ciğerlerini kuvvetlendirmesi. Bazen nefes duraksamaları yaşanıyor. Her şey yolunda giderse 35. haftada bebeği taburcu edeceğiz.''

Spiker Sonay Dikkaya ile şarkıcı Ufuk Yıldırım’ın 6.5 aylık 680 gram dünyaya gelen bebekleri de aylar süren bir tedavi sonucu sağlığına kavuşmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious