'Süper Ekspres Treni ', ilk seferini Bandırma'dan yaptı

'Süper Ekspres Treni ', ilk seferini Bandırma'dan yaptı .18246
  • Giriş : 01.09.2007 / 19:49:00
  • Güncelleme : 01.09.2007 / 21:04:16

''17 Eylül Süper Ekspres Treni'', ilk seferini Bandırma'dan yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balıkesir'in Bandırma ilçesi ile İzmir arasında artan yolcu talebinin karşılanması amacıyla karşılıklı olarak sefere konulan ''17 Eylül Süper Ekspres Treni'', ilk seferini Bandırma'dan yaptı. TCDD İzmir 3. Bölge Müdürü Sebahattin Eriş, trenin sefere başlaması nedeniyle düzenlenen törende, demir yollarının her geçen gün yenilendiğini, hizmetin daha kaliteli hale geldiğini belirtti.

Ulaşımda radikal tedbirler alınmaması halinde bir ailenin her 17 yılda bir ferdini mutlaka bir trafik kazasında kaybedeceğini savunan Eriş, şunları söyledi: ''Şu anda, Türkiye'de ulaşım maalesef kara yollarının üzerine bir kabus gibi çökmekte. Demir yollarının, deniz yollarının ulaşımdaki payı yok sayılacak mertebede. 2004 yılında bu demir yolunu yenilemeye başlamıştık.

Yaklaşık 1.5 yıl sürdü ve takriben 35 milyon YTL'ye mal oldu. Hemen bir müjde vermek istiyorum, bu demir yoluna 2008 yılında sinyalizasyon eklemeyi planlıyoruz. İki yıllık 40 milyon dolarlık bir yatırımdır. Böylelikle bu hatta çok daha hızlı ve sık tren seferleri yapacağız.''

17 Eylül Süper Ekspres Treni'nin Bandırma'dan İzmir'e sefere başlaması nedeniyle Bandırma Garı'nda düzenlenen törene Kaymakam Salih Keser, Belediye Başkanı Recep Eraydın ve AK Parti Balıkesir milletvekili Cemal Öztaylan ile vatandaşlar katıldı. Bandırma Gar Müdürü Hüseyin Ersoy, trenin sefere başlaması nedeniyle bir yolcuya çiçek verdi.

Bandırma-İzmir hattında karşılıklı olarak her gün bir sefer yapacak 17 Eylül Ekspresi saat 15.45'de Bandırma'dan, saat 16.00'da İzmir'den (Ulukent) hareket edecek. TVS 2000 Pulman, yemekli ve jeneratör vagonlardan oluşan tren, seferini 4 saat 56 dakikada tamamlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious