Süper Kupa Beşiktaş'ın (2)

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Süper Kupa'nın ilk sabihi Galatasaray'ı 1-0 yenen Beşiktaş oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, maçtan sonra yaptığı açıklamada, ''Takımda gereken değişiklikler elbette yapılacaktır'' dedi.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Süper Kupa finalin ardından her iki takım teknik direktörü basın toplantısı düzenledi. Yaptığı açıklamada, maçın ortada geçtiğini belirten Eric Gerets, son topları iyi kullanamadıklarını, Beşiktaş'ın golü bulmasından sonra da oyundakn koptuklarını söyledi. Gerets, "Savunmada yaşanan sakatlıklardan dolayı Tolga'yı transfer ettik. Takımda gereken değişiklikler elbette yapılacaktır. Gerekip gerekmeyeceğini de zamanla göreceğiz. Şampiyonlar Ligi'nde tüm maçlarımız zorlu geçecek.'' dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana ise karşılaşmada üst seviyede Futbol oynandığını belirterek, şunları söyledi: ''Bu kadar iyi futboldan dolayı iki takıma da şaşırdım. Bu galibiyet çok büyük bir ekibe karşı kazanılmış bir zafer. Bu maç ligin zor geçeceğinin de habercisi oldu."

Tigana, "Hazırlık maçlarına göre çok iyi bir Futbol ortaya koyduk. Maç öncesi oyuncularımla bir toplantı yapmadım. Orta sahaya iki takviye oyuncuya ihtiyacım var. Bunu Galatasaray ve Fenerbahçe ile savaşabilmek için istiyorum."dedi.

Başarılı teknik adam, ayrıca yeni transfer Delgado'ya da değinerek, futbolunu giderek güzelleştirdiğini söyledi.

Commerzbank Arena Stadı'nda oynan karşılaşmayı, Bülent Demirlek, Celal Gemici, Erhan Sönmez hakem üçlüsü yönetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious