Süper Lig'e 22 takım geliyor

  • Giriş : 13.01.2008 / 12:48:00

TFF onay verirse, bu yıl hiçbir takım küme düşmeyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Futbol Federasyonu, bugünkü toplantısında, konuyu masaya yatıracak. Eğer öneri kabul görürse, küme düşme kaldırılacak, TFF 1.Lig'den gelecek 4 takımla birlikte lig 22 takımlı olacak.

17 Ocak'ta genel kurula gitmeye hazırlanan Futbol Federasyonu, bugünkü toplantısında, milletvekilleri ve bazı kulüp yöneticilerinin önerisiyle Süper Lig'in 22 takımla oynanması konusunu masaya yatıracak.

Süper Lig'de temsilcisi bulunmayan illerin milletvekilleri ve bazı kulüplerin yöneticileri, Futbol Federasyonu'na ligden bir defaya mahsus düşmenin kaldırılmasını, TFF 1.Lig'den katılacak 4 takımla birlikte yola 22 takımla devam edilmesi önerisinde bulundu.

Öneri sahiplerinin, "Kulüplerimiz ekonomik olarak zor durumda. Süper Lig 22 takımla oynanırsa daha rahat nefes alırız" sözleriyle, Futbol Federasyonu'na baskı yaptıkları öğrenildi.

FIFA ve UEFA engeli

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun bugünkü toplantısında bu öneriyi gündemine alacağı, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı'nın da görüşüne başvurduktan sonra değerlendireceği belirtildi.

Ancak bu uygulamanın bazı zorluklarının olduğu da bildirildi. FIFA ve UEFA'nın uygulamaya bu sezon geçilmesini sakıncalı bulacağı ifade edildi. Haluk Ulusoy başkanlığındaki Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun, genel kurul öncesi kulüplerle olan ilişkilerini daha sıcak tutabilmek amacıyla ligdeki takım sayısının artırılması yönünde bir karar almasının da mümkün olduğu öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious