Süper Lig’in son adayları iddialı konuştu

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na onur konuğu olarak katılan Altay, İstanbulspor, Sakaryaspor ve Orduspor yönetici ve teknik adamları Süper Lig'e çıkacak son takımın kendileri olacağını iddia ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Altay Kulübü Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetici Tevfik Erkut, "3 Büyüklerden sonra 1. Lig'de en çok oynayan kulüp biziz. Türkiye'deki spor faaliyetlerinden biraz uzak kaldık. Bunun en önemli nedeni de ekonomik nedenler. İnşallah oynanacak Play-off maçları sonunda başarılı olup, Turkcell Süper Ligi'ne çıkacağız" derken Play-Off'taki diğer takımlara da başarılar diledi.

Erkut, gözden uzak oldukları için gönülden de uzak olduklarını, koskoca Altay'ın isminin bile unutularak Altayspor denildiğini belirterek, buna da çok üzüldüklerini ifade etti.

- ORHAN SEYFİ GÜNER: TMSF BU ALANDAN ÇEKİLMEK İSTİYOR" -

İstanbulspor'un Play-Off hazırlıklarını son derece iyi gerçekleştirdiğini belirten Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na onur konuğu olarak katılan İstanbulspor Kulübü Başkanı Orhan Seyfi Güner, "Süper Lig kapısına geldik. Layık olduğu yere getirip, layık olduğu ellere teslim etmek ve TMSF olarak bu alandan çekilmek istiyoruz. Play-Off finallerinin fair play çerçevesinde gerçekleşmesini diliyor ve hak eden çıkar diyorum" şeklinde konuştu.

Başkan Güner, kendisine örnek olarak Galatasaray Kulüp Başkanı Özhan Canaydın'ı aldığını da sözlerine ekledi.

- SAKARYASPOR KULÜBÜ BAŞKANI ÖMER YAZICI: "FİNAL OYNAYACAĞIZ" -

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'na onur konuğu olarak katılan Sakaryaspor Kulübü Başkanı Ömer Yazıcı, "Bir Türk sporsever olarak Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ı örnek başkanlardan biri olarak görüyorum. Haksız yere düştüğümüze inandığımız 1. Lig'e tekrar çıkmak istiyoruz. İnşallah final oynayacağız. Diğer takımlara başarılar" dedi.

- ORDUSPOR KULÜBÜ TEKNİK DİREKTÖRÜ YÜCEL İLDİZ: "ŞANSIMIZ VAR" -

Orduspor Kulübü Teknik Direktörü Yücel İldiz ise yaptığı açıklamada, "Çok zorlu bir yarıştan sonra son anda Play-Off'a kaldık. Çok güçlü rakiplerimiz var. Hepsine başarılar diliyorum. Buraya kadar geldiğimize göre şansımız var diye düşünüyorum. Elimizden geleni yapacağız" dedi.

İldiz, Samsunspor'un da küme düşmesiyle Karadeniz'de sadece Çaykur Rizespor ile Trabzonspor'un kaldığını, Orduspor olarak Süper Lig'e çıkmayı çok istediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious