Süper Lig’in tek kalite belgeli takımı Erciyesspor

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Kayseri Erciyesspor, Turkcell Süper Ligi'nde bir ilke imza atarak ligin ilk kalite belgeli takımı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mavi - siyahlı takım Türkiye'nin ilk ISO 9001 belgeli takımı ünvanını aldı. Kayseri Erciyesspor Kulüp Başkanı Ahmet Çetinkaya, Erciyesspor'un Turkcell Süper Liginde kalite belgeli takımı olduğu için gurur duyduklarını söyledi.

Bu belgeyle takımın kaliteye verdiği önemin tescillendiğini belirten Çetinkaya, "Bu bizim için gurur verici bir gelişme. Bu başarıda tabi ki bu renklere gönül veren ve bu renkler için çalışan kişilerin emeği çok büyük. İnşallah bu ilklerin devamı gelecek" cümlelerini kullandı.

- ISO 9001 NEDİR? -

Dünyada 147 ülkenin kurmuş olduğu uluslararası standartlar organizasyonudur. Dünyada en çok tercih edilen kalite yönetim sistemidir. Organizasyonların müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik olarak kalite yönetim sisteminin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik eden ve ISO tarafından yayınlanmış olan bir standartlar bütünüdür.

Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması esnasında uygulanması gereken şartların tanımlandığı ve belgelendirme denetimine tabi olan standarttır. Verilen belgenin adıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious