Süper Savcı Gök'e tazminat davası

Süper Savcı Gök'e tazminat davası.14737
  • Giriş : 02.07.2009 / 16:33:00

İzmir'de Cumhuriyet Başsavcı vekillerinden Yaşar Özer Bölükbaşı, Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'e 10 bin TL manevi tazminat istemiyle dava açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Yengeç operasyonu iddianamesinde ismi bulunan ve hakkında disiplin soruşturması açıldığı öğrenilen Bölükbaşı, iddianamede ''haksız ve hukuka aykırı olarak'' kendisiyle ilgili ifadelere yer verildiğini öne sürerek, İzmir 4. Asliye Hukuk Mahkemesine başvurdu.

Bölükbaşı'nın ayrıca Adalet Bakanlığına da Savcı Gök'ü şikayet ettiği öğrenildi.

Davanın ilk duruşmasının 20 Temmuzda yapılacağı belirtildi.

Öte yandan, İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın, Cumhuriyet Savcısı Murat Gök ile bir gazeteye karşı 10'ar bin TL tazminat istemiyle açtığı davanın ilk duruşması da yapıldı. Avukatlara cevap için ek süre verilerek, duruşma 1 Ekime ertelendi.

Bu arada, Savcı Gök hakkında, Yengeç operasyonu çerçevesinde yargılanan bazı avukatların da tazminat talebiyle mahkemeye başvuracakları belirtildi.

Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün, avukatlar ile İzmir Adliyesinde görev yapan bazı hakimlere yönelik rüşvet iddialarıyla ilgili düzenlenen ''Yengeç 1-2'' ismi verilen operasyona ilişkin hazırladığı iddianamede, Başsavcı Vekili Yaşar Bölükbaşı'nın bir avukatla yaptığı görüşmelere yer veriliyordu. Avukat, Bölükbaşı'ndan, Buca Cezaevinde tutuklu bir kişinin kadın arkadaşına görüş izni verilmesi konusunda yardımcı olmasını istiyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*