'Süper Savcı' raporu herkesi şok etti!

'Süper Savcı' raporu herkesi şok etti!.13340
  • Giriş : 01.07.2009 / 20:40:00
  • Güncelleme : 01.07.2009 / 20:38:07

'Süper savcı' olarak anılmaya başlayan savcı Murat Gök hakkındaki rapor herkesi şok etti...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yolsuzluk ve çetelere yönelik yaptığı operasyonlarla süper savcı olarak anılırken, hakkındaki iddialar üzerine görevden alınan İzmir Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök ile ilgili rapor ortaya çıktı.

Süper savcının hakkındaki 'yolsuzluk' ve çete üyeleriyle ilişkilerine yönelik iddialar içeren müfettiş raporu nedeniyle görevden alındığı belirtildi. Raporda Savcı Gök'e, haklarında soruşturma yapılan kişilere bilgi sızdırdığı ve bir tefecinden para aldığı, 'Hortum Operasyonu' gibi alakasının olmadığı operasyonları kendisi yapmış gibi yansıtarak medyada reklam yaptırdığı ve polisle jandarmayı karşı karşıya getirdiği gibi bir çok suçlama yöneltiliyor.

BASINDA KENDİ REKLAMINI YAPTI

Savcı Gök'e yapılan suçlamaların başında, Urla Belediyesi'ndeki yolsuzlukların soruşturulduğu 'Hortum Operasyonu'nu kendisi yapmış gibi göstermesi yer alıyor. Soruşturma kapsamında belediye başkanı da dahil 14 şüphelinin tutuklandığı belirtilen müfettiş raporunda, 'Bu soruşturma Urla Cumhuriyet Başsavcısı Rıdvan Gündoğdu tarafından yapılmıştır. Ancak operasyonun başarıyla sonuçlanmasının ardından Cumhuriyet Savcısı Murat Gök'ün soruşturma kendisi tarafından yapılmış gibi davrandığı görülmüştür' deniliyor. Görevi dışında olmasına rağmen savcı Murat Gök'ün yolsuzluk soruşturmaları ile ilgilendiği kaydedilen raporda, 'Her soruşturma sonrasında da basına kendisini öven nitelikte haberlerin çıkması için basınla sıkı ilişkilerini kullanarak haber talebinde bulunduğu gözlenmiştir' denildi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*