Süpermarkette yangın: 26 Ölü

Süpermarkette yangın: 26 Ölü.9378
  • Giriş : 31.01.2009 / 14:22:00

Kenya'nın başkenti Nairobi'deki bir süpermarkette çıkan yangında 26 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kenya Kızılhat Örgütü, Çarşamba günü meydana gelen yangın sonrasında çöken binada 42 kişinin kayıp olduğunu duyurmuştu. Ancak bugün de devam eden enkaz kaldırma çalışmalarının ardından yapılan açıklamada, resmi ölü sayısının 26 olduğu belirtildi.

Polis sözcüsü Eric Kiraithe, enkaz altından 25 ceset çıkarıldığını, süpermarket çalışanı bir kişinin de pencereden atlaması sonucu hayatını kaybettiğini söyledi.

Kiraithe, süpermarket çalışanlarının yangın sırasında yağmayı engellemek için kapıları kilitlediği suçlamaları konusunda ise soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Çarşamba günü öğleden sonra başlayan yangın kısa sürede büyümüş, çevre binalarda bulunanlar tahliye edilirken, etrafta büyük bir kalabalığın oluşması yangın söndürme faaliyetlerini engellemişti. Yangından kurtulan görgü şahitleri, gaz tüplerinden kaynaklandığı tahmin edilen patlamalar duyduklarını, muhtemelen bundan dolayı alevlerin kısa sürede binayı sardığını söyledi.

Bu arada Kenya medyası, hükümet yetkililerini ağır şekilde eleştirerek, itfaiyenin "18. yüzyılın alt yapısına" sahip olduğunu yazdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*