Şüpheli paket fünye ile patlatıldı

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Erzurum'da bir mağazanın önüne bırakılan ve durumundan şüphelenilen paket, bomba imha uzmanı tarafından fünyeyle patlatılarak imha edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ayazpaşa Caddesi'ndeki bir mağazının önüne bırakılan spor çantası vatandaşlara korkulu dolu anlar yaşattı. Semt esnafı şüpheli çantayı polis 155 telefonan bildirdi. Olay yerine çağrılan asayiş ekipleri Ayazpaşa Caddesi'ni çift yönlü olarak araç ve yaya trafiğine kapattı. Daha sonra bomba imha ekipleri şüpheli paketin bulunduğu alana geldi.

Özel giysilerini giyinen bomla imha uzmanı şüpheli çantaya fünye yerleştirdi. Uzmanın paketten uzaklaşmasının ardından, fünye uzaktan kumandayla patlatılarak şüpheli paket imha edildi. Büyük patlama ile imha edilen şüpheli paketten çevreye parçalanan porselen tabaklar saçıldı.

Patlamanın etkisiyle parçalanan çanta ve içindeki porselen tabaklar daha sonra incelenmek üzere bomba uzmanı tarafından terörle mücadele şube müdürlüğüne götürüldü. Bu esnada patlamanın etkisiyle çevredeki iş yerlerinin alarm sistemleri devreye girdi. Çevredeki meraklı vatandaşlar ise şüpheli çantanın patlatılmasının ardından bomba imha uzmanına alkış ve ıslıkla destek verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious