Süpriz kararın perde arkası

Süpriz kararın perde arkası.16156
  • Giriş : 11.05.2009 / 10:27:00

12 Nisan'daki derbide istenmeyen olaylar yaşanmış ve tansiyon yükselmişti. Dün iki takımın yöneticilerinin aldığı karar bir milat olarak kabul ediliyor. Bu kararın arkasında...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakan Faruk Özak devreye girdi, 'derbi rezaleti'nin taraflarına telafi fırsatı verildi.

Spordan Sorumlu yeni Devlet Bakanı, G.Saray ve F.Bahçe yetkilileriyle görüşüp “dostluk maçı”nı organize etti. 19 Mayıs'ta İnönü'de yapılacak derbide futbolcuların vereceği fair play mesajı gençlere örnek oluşturacak.

ANLAMLI GİRİŞİM

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları programına eklenen G.Saray-F.Bahçe derbisinin bizzat hükümetin isteğiyle etkinlik kapsamına alındığı ortaya çıktı. 12 Nisan'da Ali Sami Yen Stadı'nda yapılan derbi maçında futbolcular arasında yaşanan utanç verici manzaraları unutamayan yeni Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, anlamlı günde böyle bir telafi organizasyonu düzenlenmesini istedi.

KOL KOLA ÇIKACAKLAR

Özak, federasyonun iki takımın da kabul etmesi halinde bu maçı hemen düzenleyebileceklerini iletmesi üzerine G.Saray ve F.Bahçe yetkililerini bizzat arayıp işi bitirdi. Beşiktaş da İnönü Stadı'nın kapılarını açarak bu önemli randevuya destek verdi. Saat 20.00'de başlayacak olan maçta oyuncular kol kola sahaya çıkacak. Yumruklaşmalar ve cezalarla gündeme oturan derbinin yerini bu kez dostluk gösterisi alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*