Sur belediyesi ikna ile tahsilat yapacak

Sur belediyesi ikna ile tahsilat yapacak.11912
  • Giriş : 08.07.2009 / 17:19:00

Diyarbakır Sur Belediyesi, emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergilerini toplayabilmek için ''ikna komisyonu'' oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, yaptığı açıklamada, İller Bankasından gelen paylarının düştüğünü ve bu nedenle ancak personelin maaşını ödeyebildiklerini söyledi.

Esnafa olan borçlarını ödeyebilmeleri için vatandaşın da emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam vergilerini yatırmaları gerektiğini kaydeden Demirbaş, şöyle devam etti:

''Bugüne kadar vergisini vermeyen 750 mükellefe bire bir ulaşarak durumumuzu anlatacağız ve duyarlı olmalarını isteyeceğiz. Bu amaçla meclis üyelerimiz ve personelimizden oluşan 12 ayrı ikna komisyonu oluşturduk. Halkımızın duyarlı davranarak vergisini ve arazi beyannamelerini zamanında vermelerini istiyoruz. Verilen her kuruş vergi hizmet olarak geri dönecektir. 750 mükellefte yaklaşık 4 milyon lira alacağımız var. Bir o kadar da beyannamesi verilmeyen gelirimiz olduğunu düşünmekteyiz.''

Demirbaş, vatandaşlara kolaylık olması için taksitlendirme yapacaklarını aktararak, vatandaşların zor durumda kalmasını istemediklerini, icra gibi zorunlu takibe gitmeden borçlarını yatırmalarını beklediklerini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*