Sur kentine yardım ulaştı

Sur kentine yardım ulaştı.79343
  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

İsrail bombardımanı sonrası dış dünyayla bağlantısı kesilen Lübnan'ın güneyindeki Sur kentine uzun süreden beri ilk kez yardım ulaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuzeydeki yolların vurulması nedeniyle ulaştırılmakta güçlük çekilen yardım Sur kentine Kızılhaç tarafından deniz yoluyla getirildi. Yardım malzemeleri 100 ton un ve şeker, 200 bin kutu konserve ile 60 bin paket çocuk maması ile 50 ton akaryakıttan oluşuyor. Konserve gıdalar arasında Türkiye'den gönderilenler de bulunuyor.

Sur limanına ulaştırılan yardımlarla ilgili açıklama yapan bir Kızılhaç yetkilisi, sadece Sur'da değil ülkenin güneyindeki her yerde büyük bir yokluk yaşandığını ve insanların İsrail uçaklarının sürekli vurduğu köylerinden ayrılma imkanı bulamadığını dile getirdi.

Sur Belediye Başkanı Abdulmuhsin el Hüseyni, dün düzenlediği basın toplantısında kentte mahsur kalan 100 bin kişi için 2 günden daha fazlasına yetecek yiyecekleri olmadığını söylemişti.

Litani Nehri'ndeki son köprü pazartesi günü İsrail bombardımanında yıkıldığından beri BM'ye ya da başka kurumlara ait yardım konvoyları bölgeye ulaşamıyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious